סיון סבג-אסולין | צילום: מערכת אשקלונים, שמעוני בבית המשפט

שוב הובא הבוקר (שלישי) ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, בפני בית המשפט. הפעם זה היה בבית המשפט המחוזי בפני השופטת, דבורה עטר, וזאת בכדי לדון בערעור המשטרה על ההחלטה של בית משפט השלום בראשון לציון לאפשר לו לחזור לתפקידו תחת הגבלות. 

בפתח הדיון שאלה השופטת דבורה עטר את הצדדים האם ניתן להגיע לפשרה עוד בטרם העניין נידון בבית המשפט. השופטת ביקשה מהצדדים לנסות להגיע להבנות והכריזה על הפסקה טכנית קצרה. בתום ההפסקה ולאחר שהצדדים לא הגיעו להבנות, החל הדיון.

המשטרה הציגה את טענותיה בערעור וטענה כי לא ניתן לאפשר לראש העיר לשוב לתפקידו עד להגשת כתב האישום נגדו. המשטרה טענה כי בשל חומר הראיות הרב שברשותה, היא עדיין לא הספיקה לגבש את כתב האישום. עוד נטען כי מדובר בחומר חקירה רב העומד על 30 קרגלים של חומר, עשרה קלסרים של עדויות ועשרות אלפי שיחות של האזנות סתר, כך שלא ניתן להגיש כתב אישום תוך זמן קצר. כמו כן, המשטרה דורשת חודשיים נוספים להרחקה ומניעת חזרתו לתפקיד של שמעוני.

הפרקליטות טענה כי היא פעלה באינטנסיביות בתיק זה על מנת להביא בהקדם לכתב האישום החמור, וכן אף הגדילה את הצוות העובד על תיק זה. עוד נטען כי קיים חשש ששמעוני יבצע עבירות דומות לאלו שהוא נחשד בהן באם ישוב לעירייה. השופטת עטר לא השתכנעה מטיעונים אלו וציינה את החלטת השופט אביב שרון שקבע כי לא תינתן הארכה באם לא יוגש מסמך דרמטי.

בהמשך עורך דינו של שמעוני אשר אוחיון טען כי הפרקליטות מבקשת שלא לכבד החלטות של בית המשפט ולא ברורה לו מהות הגשת הערעור. "החלטות בית המשפט ברורות. לא ברור לי מה המדינה רוצה כאשר אני מצטט את חברי שאמר: נשארנו באותה העמדה. אחרי שיש החלטה זהו סוף פסוק, זה החוק. אם אין נסיבות חדשות אז אי אפשר לדון בגופו של העניין. השופט שרון שם סוף לגמישות בה נהגו רשויות המשפט כלפי המדינה".

אחרי שמיעת כל הטענות שוב הציעה השופטת לצדדים להגיע לפשרה. השופטת קבעה כי באם לא יגיעו הצדדים להבנות בתוך 48 שעות, היא תקבל את ההחלטה ותודיע עליה בהיעדר הצדדים. כמו כן, עד אשר יתקבלו הבנות או עד שיחלפו 48 שעות, יחול עיכוב ביצוע ושמעוני לא יוכל לשוב לתפקידו כראש העירייה.