מערכת אשקלונים  | צילום: פוטו יוסי את עוזי

משלחת של בכירי הקהילה היהודית באוקראינה, בראשות רבה הראשי של המדינה, הרב משה אסמן, ביקרה ביום שלישי באשקלון. בין היתר נפגשה המשלחת עם ראש העיר, איתמר שמעוני, ועם יו״ר המועצה הדתית בעיר, הרב שלמה פרוור.

בפגישה עם ראש העיר, הציג הרב אסמן ספר תורה ייחודי, שאת כתיבתו יזמו כמה מראשי הקהילה היהודית בקייב עבור חיילי צה"ל וכוחות הביטחון ולמען אחדות העם בישראל. כתיבת הספר שהחלה לפני כשנתיים עומדת לפני סיום וראש העיר, איתמר שמעוני, התכבד בכתיבת אותו בספר התורה.

בהמשך הביקור לקח יו"ר המועצה הדתית שלמה פרוור את המשלחת לסיור בעיר, במהלכו עמדו על תנופת הפעילות הדתית תורנית בעיר. בין השאר ביקרו חברי המשלחת בכמה מהמקוואות בעיר, הנמצאות תחת שיפוץ ושיפור חזותן הפנימית והחיצונית. ״הקהילה היהודית בקייב תסייע בע"ה במלאכת שיפוץ המקוואות ובניית מקוואות חדשים ברחבי העיר עבור כלל התושבים״, הבטיח הרב אסמן, ששמח גם לשמוע על שילובם המוצלח של העולים החדשים ממדינות חבר העמים בפעילות הדתית תורנית באשקלון.

בתוך כך, מוקדם יותר הבוקר סייר ראש העיר, איתמר שמעוני, במקווה 'שפירא' שעובר בימים אלו שיפוץ ושדרוג לטובת נשות השכונה. ראש העיר עמד מקרוב אחר התקדמות עבודות הבנייה והשיפוץ במקום והנחה את הגורמים המקצועיים לבצע במקום פיתוח סביבתי, צביעה של החומות המגדרות את המבנה וריצוף בהקדם האפשרי, על מנת לפתוח את המקווה לרווחת הנשים בשכונה בתוך שבועיים.