ביום חמישי דיווחנו לכם לראשונה כי קצין צה"ל ליעד אלחדד נפצע באורח קשה במהלך פעילות מבצעית. משפחתו ביקשה להעביר דרכנו את המסר להתפלל עבורו, ואכן הרשת הוצפה באלפי שיתופים עם פרקי התהילים שנפתחו במיוחד לרפואתו.

מאז האירוע בני המשפחה מנסים לאסוף כל שבב מידע על הדרך בה נפצע ליעד. כעת אחיו יאיר אלחדד, מפרסם בדף הפייסבוק שלו את מה שידוע לו כהשתלשלות העניינים שהובילה לפציעה הקשה של אחיו.

"אחי הוא סמ"פ בגבעתי. בגזרה שלו יש מדי פעם הפרות סדר אלימות. ביום שלישי שעבר הפרות הסדר החמירו עד כדי פוטנציאל לפגיעה ממשית בתושבים שנעים על הציר שסמוך ליישוב טלמון. אחי התנדב לצאת לסייע לכח שהיה שם", כותב יאיר. "מה שאחי לא ידע הוא, שהנבלות, מתחו תיל בגובה הרגל בחלק מהמתחם. בשלב מסוים אחד מהמתפרעים הוציא בקת"ב (בקבוק תבערה - ס.ס) ואחי החליט שלא לירות בו כי הוא 'סה"כ ילד' והעדיף לרדוף אחריו. מה שקרה לאחר מכן, הוא שאחי נתקל בחושך בתיל שהם פרשו, נפל ושבר את הירך. לאחר מכן כבר חילצו אותו (שמעתי שתחת ירי אבל אני לא בטוח) ופינו אותו לשערי צדק.

מסתבר שיש סיבוך נדיר של שברים בעצמות ארוכות (אגן, ירך) בעיקר אצל אנשים צעירים. חתיכות שומן וסחוס שנמצאות באזור יכולות לעוף לתוך זרם הדם. באחוז קטן מהמקרים נוצר תסחיף שומני משמעותי - זרם הדם מעלה את חתיכות השומן ללב/לריאות, ובמקרה של ליעד זה הגיע למוח.

במצב הזה, לוקח זמן לגוף להתאושש כי אין פרוצדורה רפואית מוכרת להתמודד עם המצב הזה באופן אקטיבי. חשוב לציין, זה לא המקרה הראשון אי פעם, אנשים סובלים מזה ומתאוששים. אנשים יכולים לצאת מזה ולחזור לתפקוד מלא (תרבו בתפילות).

משהו קטן לצה"ל, תראו, מי שמכיר אותי, קשה לחשוד בי שאני לא אוהב את צה"ל. אבל הקטע הפסיכי הזה, שאחי העדיף לא לירות בחתיכת חרא עם בקבוק תבערה ביד (!), צריך לזעזע פה את אמות הסיפים. אם לא, יהיה קשה מאוד בשנים הקרובות לשכנע כל אם עבריה שהפקידה וכו'....שנשמע ונתבשר בשורות טובות במהרה, שבוע טוב. (הבהרה - הנתונים לגבי האירוע עצמו הועברו לנו בשברירי מידע וזו התמונה שהצלחנו לקבל. אם ישנם אי אילו אי-דיוקים, אני מתנצל מראש)", סיכם את הפוסט המציג תמונה כואבת ביותר.

אחותו שני אף הגיבה לפוסט וכתבה: "עוד מהדהד לי המשפט שאמר לי כשפקח את עיניו אחרי הניתוח: אחותי, הייתי צריך להרוג אותו! לא לרדוף אחריו...."

היום (ראשון) בשעה 20:00 תתקיים עצרת תפילה המונית לרפואתו של ליעד בסניף בני עקיבא באפרידר. מהמשפחה נמסר כי הם מבקשים מכל מי שיכול להגיע. בנוסף, זהו הקישור לפרק התהילים המיוחד לרפואתו: 

http://tehilimyahad.com/mr.jsp?r=WILJXHDORa