מערכת אשקלונים | צילום: דוברות המשטרה, מתוך מצלמת האבטחה 

https://youtu.be/FibfCG8B1x4


מקרה חמור של תקיפת קשיש אירע באשקלון: אתמול (ראשון), הוגשו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד תושב העיר כבן 34. זאת לאחר שמצלמות האבטחה תיעדו כיצד תקף בחומרה קשיש שביקש לדעת מה מעשיו בבניין שלו בשעת לילה מאוחרת. 

מכתב האישום עולה כי בתאריך 1/7/2020 בשעות הערב, התקבל דיווח במוקד המשטרה אודות אירוע תקיפה של קשיש ליד בניין מגורים באשקלון. הקשיש, תושב אשקלון כבן 73, נפצע ופונה על ידי מד"א לבית חולים ברזילי לקבלת טיפול רפואי.

שוטרי משטרת ישראל, שהגיעו למקום במידי, החלו בחקירת האירוע. במהלך התחקור הראשוני, התברר כי הקשיש שמתגורר בבניין, הבחין בשני חשודים שאינו מכיר הנמצאים במקלט הבניין באופן מחשיד. הקשיש ניגש אליהם וביקש לדעת על מעשייהם במקום. לאחר כמה שניות דחף אחד מהם את הקשיש בחוזקה, הפיל אותו על הרצפה ויחד עם חברו נמלט מהמקום בריצה. כתוצאה מהדחיפה והנפילה נפצע הקשיש ונגרמו לו חבלות של ממש בכל הגוף.

במהלך חקירה מהירה ומקצועית, הגיעו החוקרים תוך זמן קצר לזהותו של החשוד ועצרו אותו. הוא נלקח לחקירה במשטרת אשקלון ומעצרו הוארך, כאשר אתמול (ראשון) כאמור הוגש  נגדו כתב אישום בבית משפט השלום באשקלון באמצעות חטיבת התביעות במשטרת ישראל. כתב האישום הוגש בגין תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש. כמו כן, הוגשה בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים נגדו.

מהמשטרה נמסר כי: "משטרת ישראל תנקוט באפס סובלנות כלפי כל גילוי אלימות, בפרט במקרי אלימות כלפי קשישים וחסרי ישע, ותפעל למיצוי הדין עם החשודים במקרים אלו".