מערכת אשקלונים | צילום: יאן ויגאל במהלך הטיול 

בימים האחרונים מדינת ישראל עשתה מאמצים להשיב ארצה את המטיילים שנקלעו למצב בזמן טיולם בחו"ל, ואף קראה למטיילים למצוא טיסות ולשוב הביתה. אבל למרות הניסיונות, יאן בוזגלו ויגאל פסחוביץ' נותרו תקועים בניו זילנד לאחר שניסיונותיהם לעלות על טיסה לקנדה שתביא אותם ארצה, כשלו. 

אמה של יאן, פרלה בוזגלו, מוכרת לרבים בשל היותה גננת וותיקה ומובילה בעיר. עכשיו היא פונה לעזרה ורק מתחננת לסייע לה להחזיר את ביתה ובן זוגה ארצה. "אין לנו יום ואין לנו לילה, אנחנו מודאגים מאוד. אלו שני ילדים טובים, מלח הארץ, שחסכו כל שקל לטיול החלומי אחרי הצבא ועכשיו הם תקועים במדינה זרה. זה חוסר אונים מוחלט". 

יאן ויגאל נסעו לטיול ללונדון, ניו זילנד ותאילנד. בעקבות התפשטות הקורונה, הם ביטלו את הטיול בתאילנד וקיצרו את השהות בניו זילנד. בכל פעם שניסו לעלות לטיסה לארץ, הם נתקלו בקושי. אתמול היה נראה שהם מצאו את הפתרון, אבל כשהגיעו לטיסת קונקשיין מקנדה, הקנדים לא הסכימו לעלות ישראלים לטיסה בשל התנאים המחמירים של הסגר האווירי. 

פרלה סיפרה ל"אשקלונים" כי הם פנו לכל הגורמים האפשריים במשרד החוץ, בכנסת, לראש העיר ולחברי מועצה. "אנחנו אובדי עצות. הילדים בשדה, הכסף שיש ברשותם הולך ואוזל, ואין פתרון באופק. כל מה שניסינו לעשות לא עזר. הילדה שלי זרוקה בשדה התעופה עם החבר שלה, זה פחד אלוהים. אני פונה בתחינה לכל מקבלי ההחלטות, לכל מי שיכול לסייע - תעזרו לנו להשיב אותם הביתה!".