סיון סבג-אסולין | צילום: באדיבות מאור רחמים 

לפני כחודשיים, עוד בימים בהם 'קורונה' הייתה רק שם של בירה, יצא מאור רחמים בן ה-23 לטיול אחרי צבא בדרום אמריקה. הוא תכנן לשהות בחו"ל ארבעה חודשים, אבל נגיף הקורונה שינה גם לו את התכניות. 

לפני כשבועיים הוא הגיע לטייל בפרו, אלא שכעת הנשיא החליט להטיל סגר והוא נותר במצור יחד עם עוד שבעה מתושבי העיר וכן ישראלים רבים. בשיחה עם אתר "אשקלונים" הוא סיפר כי בעקבות פוסט שפרסם בפייסבוק הצליח להשיג טיסה לישראל, אך חברים שהכיר נותרו תקועים בשדה. 

מאור רחמים בשדה התעופה

בפוסט שפרסם כתב מאור: "כרגע אני נמצא בפרו בטיול הגדול שלי לדרום אמריקה, הטיול שהיה אמור לנקות לנו את הראש לפניי שאנחנו מתחילים את החיים האמיתיים, לימודים, עבודה וכל אחד פונה לדרכו שבחר.לפני זמן קצת נשיא פרו קיבל החלטה לסגור את היציאה והכניסה לארצו למשך שבועיים בעקבות נגיף הקורונה, אנשים נכנסים להיסטריה אין לנו תשובות מאף אחד, לא מסוכנים, לא מהשגרירות ולא משדות התעופה". 

עוד הוסיף ופנה לראש הממשלה, בנימין נתניהו: "ילדים שסיימו את הצבא לפני זמן קצת מתחננים רק לחזור לארץ למקום שאנחנו הכי אוהבים ואין לנו פתרון! כל טיסה שאנחנו סוגרים (באלפי שקלים) מבוטלת, מבזבזים כל שקל שחסכנו בכדי לטייל, רק בשביל לרצות לחזור לארץ , אבסורד לא ? אנחנו מרגישים אבודים, ההורים בבית לא ישנים לילות, ואנשים לא יודעים איפה לשים את הראש. אני פונה אלייך מהלב, ומאוד מקווה שהפוסט הזה יגיע אליך. אנחנו צריכים את  עזרתך יותר מתמיד עכשיו  תחזיר אותנו הביתה בבקשה". 

בשיחה עם אתר "אשקלונים" סיפר מאור כי בעקבות הפוסט הוא הצליח למצוא טיסה. מחר בלילה הוא כבר צפוי להיות בארץ ולשוב אל ההורים הדואגים. "התחושה היא קשה. מצד אחד מאוד מבאס לחזור כי הטיול נקטע, אבל מצד שני אני שמח שאחזור הביתה. ההורים שלי לא ישנו בלילות זה היה חוסר ודאות מטורף". 

בגלל הקורונה: הטיול החלומי של מאור נקטע

חוץ ממאור נמצאים עוד שבעה מתושבי אשקלון בפרו. עם היוודע על קבוצת המטיילים, שוחח ראש העיר, תומר גלאם, עם שר החוץ, ישראל כ"ץ, וביקש ממנו לעשות כל שיידרש על מנת להשיב את המטיילים ארצה. ראש העיר שיגר גם מכתב לשר ברוח הדברים ובו כתב:

"בשעה קשה זו של חוסר ודאות, אנחנו חייבים להוות קרקע יציבה וחזקה עבור אזרחי ישראל שנמצאים מחוץ לגבולות המדינה ולעשות הכל על מנת להביאם לאדמת הארץ.  
"אני סמוך ובטוח כי בקשתי זו, שמגיעה לאחר שיחות מרגשות שניהלתי עם הורי המטיילים, לא תיפול על אוזניים ערלות וכי אתה וצוות משרדך תפעלו ביתר שאת להביא לבשורה חיובית עבור המשפחות המצפות בכיליון עיניים לשובם של יקיריהם. עם ישראל מאז ומתמיד נודע בשל ערכי הרעות, האחדות והערבות ההדדית המאפיינים אותו לאורך כל שנות קיומו. זו העת, להפגין ולהוכיח ערכים אלו שוב".