סיון סבג-אסולין | צילום: התקבל במערכת, החיות שככל הנראה הורעלו ברחבי העיר 

מכת הרעלה של חיות ברחבי העיר אשקלון: לאחרונה, נחשפות יותר ויותר עדויות של תושבים שאיבדו את חיות המחמד שלהן או שנתקלו בפגרי חיות ברחובות. ציפורים, כלבים וחתולים שמצאו את מותם על פי החשד בדרך אכזרית של הרעלה מכוונת. תלונות הוגשו במשטרה על ידי התושבים, וגם הווטרינר העירוני מתכוון להגיש תלונה בנושא היום וביקש להתחיל חקירה דחופה בה גם ביצוע שתי נתיחות.  

"באמצע הלילה, הכלב שלנו ג'וי לא הפסיק ליילל", סיפרה ל"אשקלונים" טלי שאיבדה הבוקר את כלבה לאחר 11 שנה. "נתתי לו לרדת לעשות פיפי, וכשהוא חזר גם בבוקר הוא לא הפסיק ליילל. אלעד הבן שלי בן ה-6, פתאום צעק לי: 'אמא, ג'וי מקיא, הוא מת, הוא מת'. הוא ראה את הכל וראה איך הוא נאבק. מיד לקחנו אותו מהר לווטרינר, אבל כבר לא היה ניתן להציל אותו. הווטרינר  אמר לנו שמדובר בחשד להרעלה של זרחן אורגני. שלחנו את הגופה שלו לנתיחה בבית דגן ואנחנו מחכים לתוצאות. 11 שנים הוא היה אצלנו מהיום שהוא נולד. הילד שלי בן 6 הוא פשוט גדל איתו. הלב שלנו שבור, הוא היה הלב שלי הכלב הזה". עוד סיפרה טלי כי ניגשה מיד להגיש תלונה במשטרה. "איזה מפלצת עושה דבר כזה? אני לא מכירה אנשים שעושים את זה. הרבה כלבים וחיות מתו, ראיתי השבוע גם הרבה ציפורים שמתו. חייבים לעצור את זה ולהזהיר את את כל בעלי החיות בצבי סגל ובגדעון בן יואש לא לשחרר את הכלבים ולא לתת להם לאכול כלום בחוץ". 

גם הרשת סוערת בעקבות חשיפת המקרים ותושבים רבים שיתפו פוסטים בנושא. אחת מתושבות העיר, דורין פרי, סיפרה בקבוצת אוהבי כלבים כי ישנם מקרים בהם כלבים הורעלו בחצר ביתם. "כמה רוע! אתמול הרגו מלא כלבים וחתולים והיום בבוקר זה נמשך", כתבה דורין. "חברים תיזהרו באשקלון מישהו מפזר רעל. בשכונת ברנע ואגמים נמצאו מלא בעלי חיים מתים. טור ורוס שהורעלו הלילה לא היו בחצר, זרקו להם לגינה. אל תשאירו כלבים בגינה גם לא לשנייה. תהיו עירניים".


מתוך הפוסט ששיתפה דורין

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה ל"אשקלונים": "בחודשים האחרונים התקבלו מספר תלונות בגין התעללות בבעלי חיים ובתוכם גם הרעלה של כלבים ברחבי העיר. עם קבלת התלונות נפתחו תיקי חקירה והחקירה נמשכת תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים. היום התקבלה תלונה נוספת והוחלט להטיל את הטיפול על מפקד יחידת השיטור העירוני בשת״פ הוטרינר הרשותי".