מערכת אשקלונים | צילום: ארכיון, איל כהן

רבות נכתב ונאמר על ההזנחה של עיריית  אשקלון לאורך השנים את השכונות הדרומיות. הסיפור הבא אולי יכול להמחיש, כי ככל הנראה עדיין לא נלמד הלקח. לפני כשנה יצאה אישה בשנות ה-60 לחייה מאולם בית כנסת בשכונת גבעת ציון (שיכונים) וניסתה להגיע אל רכבה. שם, בסמוך לכיכר ברק בן אבינועם נתקלה ב שביל בטון שבור ומפורק אשר היווה מפגע של ממש.
על מפגע זה יש להוסיף את החשכה במקום והיעדר תאורה מספקת וגרם מדרגות שעמד בסמוך אליו אשר בעצמו מהווה מפגע נוסף אחר המעיד על ההזנחה הרבה במקום.

כתוצאה מכך נפלה האישה ונחבלה בעיקר בכתפה וכתוצאה מאותה נפילה, פונתה האישה לקופת החולים בה הייתה מבוטחת ושם ביצעה מספר בדיקות. בבדיקות התברר כי כתוצאה מהנפילה, היא סובלת משטפי דם וחבלות. מספר ימים לאחר מכן, עם התגברות הכאבים, פנתה האישה לצילום שם התברר כי היא סובלת משבר בכתף. כחודש לאחר מכן התברר כי בנוסף לאותו שבר היא סובלת גם מקרע חלקי בגיד הכתף ומומחה אשר בדק אותה אף קבע לה אחוזי נכות עקב פגימות אלה - הכל, כאמור כתוצאה מאותה נפילה כואבת.
בצר לה, פנתה האישה לעורך הדין איל כהן - ממשרד עורכי הדין כהן-קריסי - מומחים לדיני נזיקין, בבקשה כי יסייע לה.

בתביעה שהגיש כנגד העירייה טען עורך הדין כהן כי הנפילה התרחשה אך ורק כתוצאה מרשלנותה של עיריית אשקלון, שלא דאגה לסלול או לבנות במקום שביל מסודר, שבוודאות היה מונע את הפגיעה, וכן כי העירייה לא דאגה לתאורה מספקת במקום ולא דאגה לניקיון המקום. "התובעת תטען כי במקרה זה יש להחיל את נסיבות הכלל 'הדבר מדבר בעדו' שכן המקרה מתיישב עם רשלנותה ו/או חוסר זהירותה של הנתבעת, ועל כן מוטל על הנתבעת (עיריית אשקלון), נטל הראיה כי אין במקרה שום רשלנות מצדה". כן טען עו"ד כהן כי "עובר לתאונה יכולה הייתה התובעת לבצע כל פעולה יום-יומית פשוטה, יכולת אשר נפגעה עקב התאונה", וכי התובעת תפקדה באופן מלא ולא היתה לה כל מגבלה שהיא, דבר שהשתנה משמעותית לאחר התאונה.

כמו כן נטען בתביעה כי הנתבעת סבלה ותסבול בעתיד מכאבים והגבלות עקב התאונה ויש לפצותה בגין התאונה עבור הוצאותיה בעבר ובעתיד, הצורך בעזרה וסיעוד, עוגמת נפש צער כאב וסבל. כתב הגנה עדיין לא הוגש.