סיון סבג אסולין | צילום: אתר אשקלונים

תושבת אשקלון תובעת את העירייה לאחר שעץ נפל על רכבה במהלך הסערה האחרונה: בתביעה שהגישה האשה לבית משפט השלום ברחובות נטען כי במהלך הסערה שהתרחשה בחודש דצמבר קרס עץ על רכבה שחנה בחניה מסודרת ברחוב לכיש וגרם לו לנזקים כבדים ביותר.

בתביעה מצוין כי מיד לאחר קרות התאונה פנתה האשה לעירייה בבקשה לקבלת פיצוי עבור הנזקים שנגרמו לרכב אולם היא התנערה מאחריות ו"טרטרה אותה בין גורמים שונים".

לטענת האשה, היא העמידה את רכבה בחניה מסודרת וגילתה מאוחר יותר כי נגרמו לו נזקים כבדים. בתביעה נטען כי העירייה פעלה ברשלנות כאשר לא דאגה לתחזוקה נכונה של העץ, לא גידרה והתקינה תמיכות נדרשות לעץ ולא דאגה לגזום את העץ או לעקור אותו בהתאם לנדרש על מנת למנוע נזק.

האשה מבקשת מבית המשפט כי יורה לעירייה לפצות אותה בסכום כולל של 11,500 ₪ בגין נזקי הרכב, שכר טרחת שמאי וירידת ערך וכן עבור 'עוגמת נפש טרטורים ודמי טיפול בתביעה'.

בכתב ההגנה שהגישה העירייה נטען כי היא פעלה כרשות סבירה וכראיה לכך דאגה לפינוי העץ שקרס על הרכב, עם זאת היא ציינה כי קריסת העץ היא "כוח עליון" שאינו בשליטתה וכי לא כל אירוע שמתרחש בתחומה המוניציפלי מטיל עליה אחריות.

עוד טענה העירייה כי לא ידעה ולא יכלה לדעת על האירוע שכן לא התקבלה פניה במוקד העירוני בטרם התרחשותו ואף לא נדרש ממנה לחזות את התרחשות האירוע במיוחד לאור העובדה שהתקשרה בחוזה עם קבלן גינון האמור לטפל ברחוב.

בכתב ההגנה נטען עוד כי העירייה דואגת לתחזוקה נאותה של העצים בשטחים הציבוריים וכעשרה ימים קודם לקריסת העץ ביצעה בדיקה מקיפה של העצים המסוכנים בשטחה, בדיקה במהלכה לא נמצאו עצים מסוכנים.

לסיכום העירייה מבקשת מבית המשפט לדחות את התביעה שהגישה התושבת ולחייב אותה בהוצאות משפט. הכרעה בסוגיה צפויה להתקבל במהלך החודשים הקרובים.