סיון סבג-אסולין | צילום: דודי לוי, פרדי אברג'ל ואריק ברששת 

אחרי עזיבתה של היועצת המשפטית של העירייה, עו"ד הילה רווח, עוד שתי דמויות מפתח בעירייה מוצאות את דרכן החוצה, הפעם במחלקת ההנדסה. אתמול (ראשון), פרדי אברג'ל, מנהל אגף רישוי והפיקוח על הבנייה, ואדריכל העיר, אריק ברששת, התבשרו על ידי מנכ"לית העירייה כי בקרוב יוזמנו לשימוע במסגרתו ככל הנראה תופסק עבודתם.

ההודעה בדבר הפסקת העבודה התקבלה במפתיע במחלקת ההנדסה, כאשר ההפתעה הגדולה הייתה ההודעה על פיטוריו של פרדי אברג'ל. הרקע הוא ככל הנראה חילוקי דעות מקצועיים."פרדי לא האמין כשהודיעו לו את זה", סיפר ל"אשקלונים" אחד ממקורביו. "הוא לא קיבל שום הסבר מניח את הדעת. מדובר באדם מקצוען, אדם מדהים וישר שעשה רק טוב במחלקת ההנדסה. העובדים גם המומים".

אדם אחר עימו שוחחנו סיפר לנו כי "הדברים ששמעתם לצערי נכונים. גם פרדי וגם אריק קיבלו את ההודעה מהמנכל"ית בדיוק בזמן שראש העיר נמצא בחו"ל בבולטימור, אבל לא ממש סיפקו להם הסברים, הייתה שיחה ועוד לא היה שימוע.לפי מה שאני מבין אריק קיבל את זה פחות קשה, הוא כבר היה במקום הזה לפני 5 שנים בדיוק כשאיתמר שמעוני רצה לפטר אותו ובסוף זה לא קרה. כל הנושא הזה תמוה לחלוטין. לא מובן איך מפטרים שני עמודי תווך של מחלקת ההנדסה בו זמנית. אני מאמין שהכל עוד יתבהר וימים יגידו". 

מעיריית אשקלון נמסר בתגובה ל"אשקלונים": "איננו דנים בענייני עובדים בתקשורת". 

אריק ברששת סירב להגיב לידיעה, את תגובתו של פרדי אברג'ל לא היה ניתן להשיג.