כמדי שנה מפרסם השבוע דובר צה"ל את נתוני המתגייסים בכל ערי ישראל. מהנתונים לשנת 2015 עולה כי אשקלון במגמת ירידה בקרב גיוס הבנים. הנתונים המוצגים הינם עבור ילידי שנתון 1994 אשר מרביתם התגייסו בשנת 2012 ומשתחררים השנה.

מנתוני הגיוס הנחשפים הערב, נמצא כי באשקלון אחוז הגיוס בקרב גברים בשנת 2015, עמד על 81.6 אחוזים, מספר המציב את אשקלון במקום ה-38 בקרב גברים, מתוך 65 ערים שנבדקו (מודיעין במקום הראשון). הנתון המדאיג הוא שבקרב הבנים המתגייסים, לא רק שאין עלייה אלא גם נרשמה ירידה של 2 אחוזים לעומת השנה שעברה.

בקרב הבנות באשקלון, התקבל נתון חיובי המעיד על עלייה של 3 אחוזים לעומת השנה שעברה. בבדיקה נמצא כי שיעור הגיוס עומד על 65.5 אחוזים. כאשר על פי המדד המשוכלל, אשקלון נמצאת במקום ה-34 בארץ בגיוס בנות (הוד השרון במקום הראשון).

מבחינת ניתוח הנתונים, נראה כי 38.6 אחוזים מהגברים המתגייסים מאשקלון מתגייסים לשירות קרבי. עוד עולה כי מתוך הבנים שהתגייסו במהלך שנת 2015, 4.9 אחוזים הפכו לקצינים, כאשר מקרב הבנות נרשם אחוז דומה כש-4.8 אחוזים התגייסו לקצונה.

ואיך אשקלון ביחס לערי הדרום האחרות? מבין ערי הדרום בגיוס בנים אשקלון ממוקמת במקום ה-5 אחרי אילת, שדרות, באר שבע ודימונה. ובגיוס הבנות ממוקמת אשקלון במקום ה-4 אחרי אילת, באר שבע ודימונה.

נקודת הגאווה העיקרית העולה מהנתונים, שמורה לבית הספר אורט הנרי רונסון שממשיך להוביל בנושא זה ומציג נתון מרשים לפיו 100 אחוזים מהבנים שלמדו בבית הספר התגייסו לשרת בצה"ל.