על פי נתוני השירות המטאורולוגי ירדו באשקלון במהלך שעה אחת 92 מ"מ גשם. שיא של כל הזמנים. ראש העיר, איתמר שמעוני, שיגר מכתב לשר התשתיות בבקשה לסייע בשיקום הנזקים כתוצאה מהגשמים הרבים. הבוקר (שלישי) ערך ראש העיר סיור בכל המקודים שנפגעו, ועמד מקרוב על הנזקים לרכוש ולתשתיות ברחבי העיר.

שנים רבות לא ידעה אשקלון ממטרים כבדים בזמן קצר כל כך כמו שהיא ידעה אתמול והדבר נתן את אותותיו. בעקבות כמויות הגשם הגדולות שירדו בעיר, נרשמו 46 מוקדי הצפה, רובם בתים פרטיים. מספר כבישים נסגרו לתנועה וביניהם רבין, ביאליק, דפנה, הנמל, אלי כהן ואליעזר בן יהודה. אך עם זאת, כבר שבעות הצהריים המאוחרות, שעתיים אחרי שהגשם פסק, הוחזרה העיר לשגרה וכל הכבישים מלבד בן יהודה (מדרום לצפון בלבד), נפתחו לתנועה.

בסיום הערכת מצב שהתקיימה בעיריית אשקלון, הוחלט על הפעלתם של חמישה צוותים: חמ"ל משותף בו ייקחו חלק כל גורמי הביטחון וההצלה; צוות שפ"ע, שייתן מענה לבעיות הניקוז, כולל הפעלת כלים גדולים; צוות שירכז את נושא הנזקים ברכוש; צוות מוקד שירכז את פניות התושבים תחת תתי נושאים ברורים וצוות שירכז את המוקדים הבעייתיים ברחבי העיר שבהם היו בעיות הצפה מיוחדות. כמו כן הובהר כי כל מוסדות החינוך יפעלו למחרת כרגיל.

בתוך כך, שיגר ראש העיר, איתמר שמעוני, מכתב לשר התשתיות הלאומיות, ד"ר יובל שטייניץ, בבקשה לסייע בשיקום הנזקים שנגרמו עקב הגשמים הכבדים. "החל מהבוקר בעיר אשקלון הוצפו רחובות רבים בעיר, תשתיות הניקוז לא עמדו מפני עוצמת מי הגשמים ונגרמו נזקים גם לתשתיות תחבורה, מוסדות חינוך ועוד.

"עדיין לא אמדנו באופן מדויק את היקפי הנזקים שנגרמו לנו בשל הגשמים העזים אולם נראה כבר עכשיו כי מדובר במיליונים רבים של שקלים שנידרש להשקיע על מנת להשיב המצב לקדמותו. אני משוכנע שגם הפעם תעמוד לצידנו עם צוות משרדך המסור ותפעל להעניק לנו כל סיוע אפשרי כדי שנוכל לחזור בהקדם לשגרה", נכתב במכתב.