אחד ממוצרי הטקסטיל שעובר את השימוש התכוף ביותר על ידינו הוא ללא ספק המגבת. מגבות משמשות אותנו לייבוש הידיים והגוף, לא רק בבית אלא גם מחוצה לו. אין זה פלא, אם כן, כי המגבות השונות נרכשות באופן יזום לשימוש עצמי או לצרכי מתנה לחג עבור בני המשפחה האהובים. אך כיצד בוחרים במגבת מתאימה? כזאת שתעמוד בכל ציפיות המשתמש? להלן מספר טיפים שיעזרו לכם במהלך הרכישה.

מגבות – סוגים ותכונות מומלצות

ניתן למצוא מגוון של סוגי מגבות כאשר כל סוג מותאם למלא אחר צורך מסויים, ובהתאם לכך הוא מתאפיין בתכונות נדרשות שיש לוודא כי הן מתקיימות טרם הרכישה :

  • מגבת רחצה – מגבות רחצה צריכות להעניק תחושה של רכות קטיפתית אך יחד עם זאת לייבש את גופינו בצורה טובה ומהירה. בנוסף חשוב לבחור במגבת רחצה בעלת מידות נכונות על מנת להשיג את נוחות השימוש הטובה ביותר. למגבות אלו גם היבט עיצובי חשוב ועליהן להיות אסתטיות למראה ככל שניתן.
  • מגבת מטבח – ספיגה, ספיגה ושוב ספיגה! זוהי התכונה החשובה ביותר ברכישת מגבות מטבח, שכן אנו ממש לא מעוניינים שהידיים שלנו יהיו רטובות בכל פעם שנשתמש במגבת בזמן הבישול או שטיפת כלים במטבח.
  • מגבות לבריכה ולים – אמנם כדאי שמגבות אלו ייבשו אותנו בצורה הטובה ביותר כדי שלא נתקרר, אך עוד יותר חשוב שהן לא יתלכלכו בקלות מחול ודשא, שיהיו קלות משקל ובגודל נוח לפריסה על הקרקע (או על חול הים).
  • מגבות לתינוק – חייבות להיות רכות ונעימות למגע, במימדים הנכונים לתינוקות וילדים, עם דוגמאות אסתטיות ומרגיעות ואם אפשר, אז שיהיה גם קפוצ'ון לחימום ראשם הקטן.

ניתן למצוא גם סוגים נוספים של מגבות כגון מודפסות, מגבות רקומות עם הקדשות ועוד.

חשיבות החומרים מהם עשויה המגבת

החומר האיכותי ביותר למגבות הוא ללא ספק הכותנה. מגבות איכותיות יהיו עשויות מ- 100% כותנה, דבר שתורם רבות לאריכות חייהן וליכולות ספיגת מים משופרות. אלא, שלא די להסתפק בהבטחה של 100% כותנה בבחירת מגבות. כאשר מעוניינים במגבות סופגות (דהיינו, לרחצה, למטבח ולילדים ותינוקות) חשוב שתהיה זו כותנה סרוקה שעברה טיפול מיוחד להסרת הסיבים המיותרים, הליך שמותיר בסיומו מוצר נעים למגע, רך כמשי ובעל יכולת ספיגה מרשימה. כאשר מעוניינים במגבת קלת משקל שהספיגה בה פחות חשובה (למשל, במגבות עבור ים ובריכה) ניתן לבחור ב- 100% כותנה רגילה ולאו דווקא בסרוקה. וכיצד תדעו כי מדובר במגבת איכותית? ובכן, ככל שצפיפות הכותנה גדולה יותר, כך המגבת כבדה בהתאם וכך גם סופגת הרבה יותר טוב. יצרנים בעלי מוניטין שדוגלים באיכות יקפידו לציין את המשקל הסגולי של המגבות בקטלוג שלהם כאשר הערך האופטימאלי עבור מגבות סופגות נע בין 400 ל- 650 גרם כותנה למ"ר. לאחר קבלת המוצר, שימו לב שאין "כדוריות" כותנה על גבי המגבת. במידה ויש, הרי שמדובר במוצר נחות יחסית.

ולסיום, טיפ קטן לתחילת השימוש במגבות. לאחר קבלת המוצר, השרו את המגבת במים למשך 8 שעות ורק לאחר מכן כבסו לפי הוראות היצרן. כך המגבת תפגין את מקסימום היכולות שלה החל מהשימוש הראשון ואילך.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו משמעות אחרת. ט.ל.ח.