הפתרון הטוב ביותר לפאה דלילה, היא פאה. לפעמים גם פאות זקוקות לתוספת שיער. כדי להחליט על אופן תוספת שיער לפאות, מומלץ להכיר כמה מושגים מתחום תוספת השיער לפאות:

  1. שער מעובד ושיער שאינו מעובד- יש הבדל ביתן תוספת שיער טבעי, לבין תוספת שיער שעבר עיבוד. פאות משער טבעי הן איכותיות יותר ויקרות יותר. לפאות משער טבעי ניתן להוסיף אך ורק שער טבעי.

שיער שעבר עיבוד יהיה שער פחות איכותי. שיער מעובד לא יחזיק לאורך זמן. ככל שיחלוף הזמן, שיער מעובד יהיה קשה לסרק ולחפוף את השער המעובד. יש צורך לחדש ולרענן פאות משער מעובד יותר מאשר פאות משער טבעי שאינו מעובד.

אילו סוגי עיבוד עובר שיער?

צביעה של השיער מהצבע המקורי לצבע אחר. לעיתים יתנו סלסול לשיער. ישנם סוגים של עיבוד מאסיבי לשיער: צביעה של השער בלק, חיטוי של השער, ציפוי של השער בסיליקון. שער שנגזר הפוך מכיוון צמיחת השער, יהיה שער בעל נטייה לקשרים.

  1. ארץ המוצא של השיער-  לארץ המוצא של השיער יש חשיבות הן מבחינת מחיר, והן מבחינת איכות. השיער האיכותי ביותר עבור פאות הוא מאזור אסיה. יש לזכור ששער כהה מאזור אסיה, הוא שער איכותי יותר משער בלונדיני מאזור אסיה. לנשים באזור אסיה יש שער כהה, ולכן שער בלונדיני מאזור אסיה יהיה ברוב הפעמים שער צבוע. עדיין יש עדיפות של שיער בלונדיני הודי צבוע, על פני שיער בלונדיני אירופאי.

לבעלות שער מנופח ועבה מומלץ שער אסייתי, או שער בתולי. לבעלות שער דק ועדין עדיף שער אירופאי או רוסי.

  1. סוג הצביעה של השער המעובד- לעיתים, רמת העיבוד של השער תהיה רמת עיבוד קלה. לפעמים צובעים שער בצביעה קלה שלא תפגע באיכות השיער.
  2. שיער בתולי- השיער המובחר ביותר לשימוש בפאות הוא שיער בתולי. שער בתולי הוא שער שנלקח מתורמת צעירה. השער נגזר כשהוא אסוף בקוקו, ונשמר ללא כל צביעה וולא כל עיבוד. שער זה הוא פחות נפוץ בשוק ויקר יותר. פאות העשויות משער בתולי יהיו פאות יקרות בהרבה יותר מפאות העשויות משער טבעי. פאות משער בתולי הן קלות לסירוק ולחפיפה, ויישארו במצב מבריק ורך גם לאחר חפיפת הפאה. פאות משער בתולי מתאימות למראה הישראלי.
  3. שער REMY- זהו שער שעבר רמה מסוימת של עיבוד, אך השער נלקח מתורמת אחת. במהלך איסוף השער מהתורמת, הקפידו על נקודות מסוימות: השער של התורמת נגזר לפי הכיוון בו צמח השיער. לשיער REMY  יהיה אורך ומרקם אחידים.
  4. שיטת החיבור של תוספת השיער- לסוג השיער יש חשיבות גדולה, אך כאשר מתכננים תוספת לפאות יש לעשות זאת במומחיות. הטכניקה הטובה ביותר של תוספת שיער לפאות, היא תפירה של הפלומבות. בדרך כלל שער לפאה בא בפלומבות, ואת קווצות השערות בפלומבה מחברים לפאה על ידי תפירה.