כשאתם מתכננים אירוע בייתי עליכם לקחת בחשבון כמה אלמנטים שונים. עליכם לחשוב כיצד תרצו לעצב את חלל ביתכם ככה שהוא יתאים לאווירה שתרצו להעביר לאורחיכם. לצד זה עליכם לתכנן את התפריט אותו תרצו להגיש. כשחושבים על אירוע ביתי החלק של האוכל שיוגש הוא חשוב מאוד ומהווה גורם מרכזי באירוע עצמו. לכן חשוב לתכנן את התפריט בקפידה ולראות מה צריך להכין ולתכנן לפני הכנת מזון האירוע. כאשר אתם מתכננים תפריט לאירוע בייתי עליכם לקחת בחשבון ולחשוב על הדברים הבאים:

  1. האם תרצו להגיש תפריט שעיקרו הוא חלבי או בשרי? נכון שניתן לערבב בין השניים אבל על מנת לא להכביד על האורחים עדיף להתמקד באחד מן אלו. אם החלטתם על תפריט חלבי או בשרי עליכם להתאים את האלכוהול והשתיה לתפריט זה וגם נושא העיצוב יכול להיות מושפע מההחלטה.
  2. האם תרצו ארוחה שמורכבת ממנת פתיחה, עיקרית וקינוח או שמה תרצו להגיש מגוון רחב של מנות קטנות שיהיו רבות יותר ואף מגוונות יותר? בבחירת התפריט בנושא זה תחשבו על האווירה הכללית של האירוע והחליטו איזה מן האפשרויות תתאים יותר לאורחים ולאווירה הכללית.
  3. האם תרצו שהמנות יוגשו לאורחים בצורה של הגשה אישית או בסגנון בופה? יכול מאוד כי תרצו שהאורחים שלכם יסתובבו במרחב וילכו ויחזרו כרצונם. במקרה זה בופה יוכל להתאים יותר לאירוע שלכם. מצד שני אולי תעדיפו כי השיחות יתנהלו סביב השולחן או שתוקדש תשומת לב מיוחדת לאוכל כך שתעדיפו הגשה אישית לשולחן ולאחר מכן האורחים יוכלו להסתובב ולדבר אחד עם השני.
  4. האם תרצו לבשל את האוכל בבית או שמה תרצו להביא את האוכל מבחוץ. יכול להיות כי לא תרצו להתעסק עם הבישולים ביום האירוע ותעדיפו להזמין את האוכל ממקור חיצוני ורק לארגן אותו להגשה לפני האירוע. לחילופין יכול להיות כי אתם נהנים מחוויית הבישול ותרצו לראות כיצד התהליך נעשה על ידיכם או על ידי מישהו חיצוני ששכרתם.

לאחר ששאלתם את עצמכם את השאלות הללו הגיע הזמן לגשת למלאכה ולתכנן את התפריט לפרטים. במקרה זה ישנה את האפשרות הנהדרת של שימוש בשירותים של שף עד הבית. שף עד הבית הוא בעצם שף פרטי אשר מגיע לביתכם לפני האירוע ובעצם מבצע את עבודת הבישול, ההגשה והניקיון בסוף הבישולים. הרבה אנשים חושבים כי שירותים של שירות זה הוא יקר בהרבה ממה שהוא באמת כשלמעשה הסכום משתווה לזה של אכילת במסעדה טובה. ככה בעצם הבאתם איכות ואווירה של מסעדה איכותית אליכם הביתה. בנוסף השף הפרטי יכול גם לעזור לכם לעצב את הבית שלכם ולשכור ציוד במקרה הצורך. בחזרה לתפריט, יש ביכולתכם להתייעץ עם השף הפרטי ולתכנן יחד איתו את התפריט של הערב. מקינוחים ועד מנות ראשונות השף הפרטי יעזור לכם לתכנן את התפריט עד לפרטים הכי קטנים ובנוסף להוציא לפועל רעיונות טובים שיש לכם שלא בהכרח הייתם מצליחים לבצע אותם לבד. בכל מקרה, זכרו כי התפריט הוא לרוב אלמנט חשוב באירוע שלכם ולכן יש לתת לנושא זה תשומת לב מיוחדת ומלאת מחשבה.