מעוניינים בשירות בדק בית? במסגרת מאמר זה נסביר לכם כיצד יש לבחור שירות זה בצורה אופטימלית, תוך שימת דגש מיוחד על מודל ארבעת העמודים. מודל זה משמש ענפים רבים בתחום הכלכלה וביניהם ענף הנדל"ן. העמודים הם בעצם מורכבים מעמוד החוזק, עמוד החולשה, עמוד היתרון ועמוד החיסרון. השניים הראשונים דנים בחוזק ובחולשות שיש בתוך הדירה, ושניתן לשפרן ברמת הדירה. השניים האחרונים דנים בחוזק ובחולשות שבסביבה הקרובה לדירה: בניין המגורים והשכונה. השקלול של ארבעתם מביא את חברת בדק בית להמליץ לך על מעבר בטוח לסביבה החדשה. להלן הפירוט המלא על ארבעת הפרמטרים הללו:

עמוד החוזק – חוזק ברמת הדירה

כל היתרונות הדירתיים: לדירה יש נוף לים, הדירה נמצאת בקומה גבוהה עם מעלית, מה שלא מפריע לקשישים או נכים להתגורר בה, הדירה גדולה ומרווחת ביחס לדירות אחרות עם מספר חדרים דומה, לדירה יש מחסן פנים, הדירה מאובזרת בציוד שחוסך קנייה עתידית של ציוד חדש. פרמטרים אלו מעידים על חוזקות ברמת הדירה, ויירשמו בשקלול הסעיף הזה במסגרת שירותי בדק בית.

עמוד החולשה – חולשות ברמת הדירה

כל החסרונות הדירתיים: הדירה נמצאת בקומה גבוהה ללא מעלית, הדירה נמצאת בקומה ראשונה כשבניין אחר מסתיר לה את כך הנוף, בדירה יש בעיות בצנרת, הדירה מוזנחת ולא משופצת, הדירה נחשבת לקטנה וצפופה ביחס למספר החדרים שלה. פרמטרים אלו מעידים על חולשות ברמת הדירה והם יירשמו בשקלול סעיף החולשות ברמת הדירה על ידי צוותי בדק בית.

עמוד היתרון – יתרונות ברמת הסביבה של הדירה

יוצגו כעל היתרונות ברמת הסביבה: הדירה נמצאת במקום שקט מחד וקרוב למרכז המסחרי מאידך, ליד הדירה פועלים מוסדות חינוך רבים מגנים ועד אוניברסיטה, הדירה מוקפת בחומר אנושי משובח המועסק במקומות עבודה ולימודים יוקרתיים, הדירה מוקפת בפארקים וגנים שניתן לשהות בהם בשעות הפנאי. דוגמאות אלו ועוד רבות אחרות יירשמו בסעיף היתרונות ויהוו קרש קפיצה בסיסי לקביעת רף מינימלי למחיר הדירה: ככל שסעיף זה יתרחב, תוכלו לדרוש מחיר גבוה יותר עבור הדירה שלכם, על פי ניסיונן של חברות בדק. לא מזמן חברת בדק בית מודי אדלר הגיעו למסקנה כי בית סורגים לילדים בתווי תקן ובטיחות זה אחד הדברים החשובים שצריכים להיות בחברה מקצועית ושאר החברות עקבו אחריה בהנחיה הזו.

עמוד החיסרון - חסרונות ברמת הסביבה של הדירה

סעיף זה הוא סעיף שאינכם מעוניינים שיירשם בו חומר רב. מדובר על חסרונות שלא ניתן לתקנם או לשנותם בכל דרך שהיא המהווים סכנה ממשית לחייכם בסביבה: הבניין לא עבר ביקורת מבנים של העירייה וצו הריסה עתיד לצאת לו, בשכונה פועלות כנופיות פשע, והאיום הגדול ביותר: העירייה ביטלה פרויקטים של בניה אחרים בשכונה באופן תדיר. במידה וסעיפים אלו רשומים בדו"ח בדק בית שלכם, רצוי לחפש מקום מגורים אחר. קרא עוד על תשתית ופיתוח.