מערכת אשקלונים | צילום: ארכיון, צהרונים באשקלון 

ראש העיר, תומר גלאם, פנה לשר האוצר, ישראל כ"ץ במכתב בהול בבקשה שלא להפסיק את הסבסוד הממשלתי של הצהרונים לשנת הלימודים הקרובה, דבר שעלול להוביל להתייקרות מחירי הצהרונים לילדי הגנים ולתלמידי כיתות א'-ב'. 

לדברי ראש העיר, ההורים לא יוכלו לעמוד בעלייה במחירי הצהרונים בהיעדר סבסוד ממשלתי, כאשר ברובם המוחלט של המקרים אין המדובר בילד אחד השוהה במסגרות אלו.

כמו כן, התייחס ראש העיר במכתבו לכוונת הממשלה לבטל את כל התוכניות לסיוע וקידום תלמידי הפריפריה ותלמידים משכבות מוחלשות, ולפטר את עובדיהן - בהן תוכנית היל"ה, שמספקת מסגרות לתלמידים על סף נשירה; תוכנית קרב, שמספקת שיעורי העשרה; מפעל הזנה והארכת יום הלימודים בפריפריה; ועוד תוכניות לעידוד בגרות מלאה וצמצום הנשירה של תלמידים משכבות מוחלשות.

"כידוע לך", נכתב, "מסגרות הצהרונים והמסגרות האחרות המופעלות לאחר שעות הלימודים נועדו לספק פתרון מעשי להורים שעובדים בשעות הללו ואין להם מסגרות חלופיות לילדים".

"אנו מצויים בעיצומו של משבר כלכלי מהחמורים שידעה המדינה. משפחות רבות איבדו בחודשים האחרונים את מקור פרנסתן ואחרות עוד נאבקות על מקומות העבודה שעוד נותרו. זה לא הזמן להטיל גזירות כאלה על הציבור. ההיפך הוא הנכון - זה הזמן להעביר למשפחות כל סיוע אפשרי, סיוע שעשוי להציל משקי בית רבים מקריסה מוחלטת.

"אני משוכנע שראשי רשויות רבים יתמכו בעמדתי זו ויצטרפו לדרישה החד-משמעית לבטל את רוע הגזירה. עיריית אשקלון עושה בחודשים האחרונים מאמצים רבים כדי לתמוך בתושבים שנפגעו כלכלית, בכל דרך אפשרית ובמחיר כלכלי כבד. אנו זקוקים בעת הזו לתמיכה, גיבוי וסיוע ממשלתי, כדי שנוכל כולנו לעבור את התקופה הזו בשלום".