סיון סבג-אסולין | צילום: ארכיון, עיריית אשקלון

איום השביתה ברשויות המקומיות: ראשי הרשויות, ראשי השלטון המקומי ונציגי הפריפריה, ערי הפיתוח והמגזרים השונים, הודיעו כי החל מיום חמישי בשעה 06:00 תיפתח השבתה כוללת של השירותים העירוניים, זאת לאחר שבהיעדר ממשלה יציבה לא הועברו תקציבים לרשויות המקומיות ברחבי הארץ. באם לא יימצא פיתרון היום עד השעה 20:00, השביתה כאמור תחל מחר. 

נציין כי הרקע לשביתה הוא הדרישה של ראשי הרשויות לשחרר את התקציבים התקועים לרשויות המקומיות. ממרכז השלטון המקומי נמסר כי חוסר התפקוד של הממשלה בשנה האחרונה הביא לאוזלת יד ולמצב קיצוני בכל הנוגע לרשויות. התקציבים שלא עוברים פוגעים ישירות בתושבי ישראל בנושאי החינוך, המיגון בצפון, חוגים, ועוד.

במסגרת השביתה יושבתו כלל השירותים העירוניים המסופקים על ידי העיריות ברחבי הארץ. באשקלון, יתקיימו שירותים חיוניים כאשר הלימודים ומערך ההסעות במוסדות החינוך יתקיימו כרגיל כולל עבודתן של הסייעות בגני הילדים. כמו כן, שירותי הניקיון יפעלו כרגיל, אך השירותים שלא יינתנו לפי שעה הם קבלת קהל וכן מחלקת שפע לא תעבוד.

במכתב עליו חתמו 165 ראשי רשויות שפנו לראש הממשלה ול-120 חברי הכנסת ה-22 , נכתב: "אנו ראשי השלטון המקומי המנהלים בפועל את חייהם של כ - 9 מיליון תושבי מדינת ישראל, מודיעים לכם בזאת, כי לא נשב מהצד ללא מעש, נוכח הגזרות שיביאו לקריסת השירותים הבסיסיים לתושבים שלנו באי הקמת ממשלה מתפקדת. הגיע הזמן שכל 120 חברי הכנסת הנבחרים, מכל המפלגות יגלו אחריות ויתחילו לשרת את אזרחי מדינת ישראל, או לכל הפחות ידאגו שלא לעצור תקציבים ולהקפיא תכניות. הרינו להודיע בזה, כי אם לא ינקטו צעדים מיידים להסדרת התקציבים בנושאים שלהלן אנו נשבית את השירותים ברשויות המקומיות ביום חמישי ה- 7/11 החל משעה 06:00."

כאמור מעיריית אשקלון נמסר בתגובה ל"אשקלונים" כי באם אכן תצא לפועל השביתה, העירייה כן תצטרף אליה, אך לא תשבית את השירותים החיוניים ובהם גני ילדים וניקיון. מה שאומר שבאשקלון הסייעות לא ישבתו והזבל כן יפונה.