מערכת אשקלונים | צילום: דוברות העירייה, מתוך הפרויקט

פרויקט 'כוכבים לקצונה', שהחל באשקלון לפני פחות משנה, כבר מניב הישגים מרשימים: 10 מתוך 22 חניכי הפרויקט עברו השבוע את כל המיונים למגוון מכינות קדם צבאיות וזאת לאחר סדרת מיונים ומבחני קבלה נוקשים למדי, שרק מעטים עוברים. הפרויקט, שתחילתו במרכז לשירות משמעותי בצה"ל, מהווה את אחד מהתוצרים של תכנית האב לשירות משמעותי שנרקמה לפני שנה באגף תרבות, נוער וספורט במינהל חינוך.

המרכז להכנה לשירות משמעותי מפעיל, בין היתר, קבוצות מנהיגות צעירה וכוכבי קצונה, שבהן מושקעים תכנים רבים כמו סיורים, טיולים, סדרות שטח, מרוצים, מפגש עם מפקדים ולוחמים, כשהמטרה המרכזית היא עידוד הנוער למסלולי קצונה לשירות ביחידות שדה ולשירות משמעותי בצה"ל.

מנהל אגף תרבות, נוער וספורט, נמרוד גלנטה: "מי שלא מכיר את עולם המכינות הקדם צבאיות, לא יצליח להבין את גודל ההישג הזה. תחום המכינות הקדם צבאיות ושנות השירות יתפתח באשקלון ככל שנשקיע יותר בהיכרות ובתודעה הציבורית ונסביר איזו השפעה חיובית יש לזה על בני הנוער, טרם גיוסם".

רכז הכנה לצה"ל, איזו מויסה: "בתכנית האב לשירות משמעותי מצוינים תחומים ספציפיים לשיפור, בראשם עניין אחוז היוצאים לקצונה מבני אשקלון. המכינות הקדם צבאיות מייצרות חוסן מנטלי והבנה מעמיקה יותר של עולם הפיקוד. הם ייצאו משם מוצלחים יותר ובשלים יותר. שיהיה רק בהצלחה".