מערכת אשקלונים | צילום: אילוסטרציה, webstokpro

מערכת החינוך תציין השבוע את "שבוע גלישה בטוחה ברשת" תחת המסר "לוקחים 30 שניות למחשבה לפני שיתוף והפצה". במשרד החינוך רואים חשיבות רבה בעידוד התלמידים  והכשרתם להתנהלות מיטבית ומניעת פגיעה ברשת בקרב תלמידים, מורים והורים. המסר: "30 שניות למחשבה לפני שיתוף והפצה" נועד לעודד להפעלת שיקול דעת, לקיחת אחריות חברתית ולשימוש מושכל באינטרנט וברשתות החברתיות. יודגש כי המשרד מעודד את הילדים ובני הנוער להשתמש בהזדמנויות הרבו הטמונות בשימוש באינטרנט ללמידה, לחשיפה לידע וליצירת קשרים חבריים.

לקראת "שבוע הגלישה בטוחה ברשת" משרד החינוך הנגיש לבתי הספר מגוון רחב של סדנאות ומערכי שיעור המיועדים לכלל שכבות הגיל לעבודה עם צוותי חינוך ותלמידים. בנוסף הונגשו חומרים להורים, עלוני מידע והרצאות שמטרתם להעלות את המודעות לנושא.

בתוך כך, לאחרונה החל המשרד בפעילות ויראלית בדף הפייסבוק שנועדה להגביר את המעורבות של התלמידים והצוותים החינוכיים לנושא. בתי ספר מכל המחוזות (יסודי ועל יסודי) הכינו מגוון סרטונים ופעילויות חינוכיות בנושא "30 שניות למחשבה לפני שיתוף והפצה". הסרטונים מוצגים מדי יום בדף הפייסבוק של המשרד. יצוין כי חלק מהסרטונים שהפיקו בתי הספר ישולבו גם בסדנאות ומערכי השיעור שהמשרד ינגיש לבתי הספר.