מערכת אשקלונים | צילום: דוברות העירייה

תלמידי חטיבת הביניים של ישיבת 'צביה' אשקלון ממשיכים את תנופת המצוינות בתחום הסייבר ולאחרונה, זכתה נבחרת התלמידים במקום הראשון, במחוז דרום, באליפות הסייבר הלאומית ובמקום השני בדירוג הארצי. כמו כן, העפילה הנבחרת  לגמר שייערך בחודש אפריל השנה, בין 24 בתי ספר מרחבי הארץ.

בתחרות שנערכה השנה השתתפו למעלה מ-257 אלף תלמידים שהגיעו מ-1,744 בתי ספר ברחבי הארץ. התלמידים למדו את יסודות התכנות בסביבה אינטראקטיבית וגרפית בתוכנה הנקראת "Codemonkey". תלמידי הישיבה הפגינו בקיאות רבה בתחום והראו כי גם בסביבה הממוחשבת ניתן לממש ערכים של נתינה, ערבות הדדית ועבודת צוות.

זכייה זו מצטרפת לשורת הישגים בתחום זה בעבר, ובהם: זכייתם של תלמידי תיכון ישיבת 'צביה' במקום הראשון במחוז דרום בשנה שעברה באליפות זו. זה המקום לציין, כי בישיבה פועלת המגמה הייחודית 'סייבר - גבהים', שקיימת ב–20 בתי ספר בלבד בכל רחבי הארץ.

בהנהלת הישיבה ציינו בסיפוק: "אנו מאמינים כי תלמידנו הם דור העתיד שיצעידו את המדינה קדימה ואנו מכוונים אותם לתרום באופן מקסימלי לעם ולמדינה. התחרות נמשכה חודש שלם, ובמשך כל אותה תקופה עבדו כל תלמידי חטיבת הביניים קשה מאוד, וניצלו כל רגע פנוי בכדי לצבור עוד נקודות במשחק, בעידודה של המורה רחל פרלמן", הוסיף מנהל הישיבה, ציון פשוט.

ראש מינהל חינוך ותנו"ס, אבי קמינסקי: "זוהי גאווה גדולה עבורנו. תמיד חשוב מאוד שתלמידי העיר יכוונו גבוה וישאפו למצוינות. נמשיך לתמוך במערכת החינוך בכלל ובמצטיינים בפרט. אני מאחל לתלמידים בהצלחה בהמשך".