מערכת אשקלונים | צילום: מערכת אשקלונים, המפגעים בבית הספר

השבוע ערך מ"מ ראש העיר, אפי מור, סיור בבית הספר 'מצפה ימים' בברנע בעקבות מספר ליקויים בטיחותיים שנתגלו במקום. בסיור השתתפו גם סגן ראש העיר, תומר גלאם, המשנה לראש העיר, יורם שפר, חבר המועצה והממונה על החינוך, יעקב אביטן, ראש מינהל חינוך ותנו"ס, אבי קמינסקי, מנכ"ל החברה הכלכלית, גלעד אורן, ויו"ר פורום ההורים העירוני, סופי חוטובלי.

הסיור התקיים לבקשת מנהלת בית הספר, יפה אילוז, ופורום ההורים הבית ספרי על רקע מספר ליקויים בטיחותיים שנתגלו בבית הספר, בהם נפילתו של אחד העמודים התומכים את ההצללה בחצר המשחקים, זאת בעקבות הרוחות העזות שהיו לאחרונה. לאחר נפילת העמודים, ההורים הודיעו כי הם משביתים את הלימודים בשל ליקויים נוספים רבים שקיימים בשטח בית הספר ולפני שיקרה אסון. בימים שישי וראשון לא התקיימו הלימודים ומ"מ ראש העיר אפי מור הנחה לתקן את הליקויים לאלתר ולאפשר מהלך שהייה בטוח לתלמידים לאלתר.

מיד בתום הסיור הורה מ"מ ראש העיר על הסרת ההצללה ובדיקת יועץ של העמודים התומכים את ההצללה בחצר ומספר ליקויים בטיחותיים ברחבי בית הספר, בהם: תיקון המפסקים והשקעים ואיטום הסורגים במדרגות. ההורים לתלמידים בבית הספר בירכו על כך שנעשים צעדים אולם לטענתם גם בעבר היו הבטחות ולא נעשה דבר. כעת הם ממתינים לראות באם אכן הליקויים יסודרו לפני שינקטו צעדי השבתה נוספים.

"בטיחות ילדינו חשובה לנו יותר מכל, ולכן הנחיתי לטפל בכל הליקויים לאלתר ולהמשיך להיות בקשר שוטף עם הנהלת בית הספר", אמר מ"מ ראש העיר. יש לציין כי כבר באותו היום הוסרה ההצללה וביום רביעי האחרון התקבל אישור יועץ בטיחות, שנמסר גם לבית הספר, ממנו עולה כי "עמודי הסככה, ללא האריג, יציבים, עומדים במשטר הרוחות ולא קיימת סכנה לקריסתם".