מאת: מערכת אשקלונים | צילום: דף האוהדים הפועל אשקלון, המשחק הערב

בקרב על טהרת הליגה הלאומית בשמינית גמר גביע המדינה, ניצחה הערב (שלישי) הפועל אשקלון את הפועל רמת גן והעפילה לשלב רבע הגמר של גביע המדינה. כעת שחקניו של יובל נעים העפילו ל-8 האחרונות במפעל ויחכו להגרלה כדי לדעת איזה קבוצה הם יקבלו בשלב הבא.

הפועל אשקלון כאמור אירחה הערב את הפועל רמת גן ולמעשה שלטה על המשחק כבר מהפתיחה. במחצית הראשונה הגיעו שחקניו של יובל נעים למספר הזדמנויות טובות אשר לא נוצלו. בדקה ה-8 קובי בן חמו בעט בעיטה מ-25 מטרים שנעצרה רק בקורה, בדקה ה-12 הזדמנות נוספת של קווייטה גם כן לא נוצלה. הלחץ האשקלוני נמשך ובדקות ה26 ו-28 היה זה מחפוד שאיים על הרחבה של רמת גן אך גם כן ללא הועיל. בדקה ה-35 הזדמנות ראשונה טובה של האורחים הסתיימה בידיים של חידריאן. עד המחצית אשקלון עוד שלטה אבל לא הצליחה לתרגם את יתרונה במגרש לשערים. בסיום במחצית נפרדו הקבוצות בתיקו 0-0.

המחצית השנייה, נפתחה גם היא בלחץ של הפועל אשקלון רק שהפעם זה גם השתלם. דקה בתוך המחצית השנייה חיים איצרין ראה את שוער רמת גן מחוץ לשער ושלח כדור קשתי שפגש את הרשת והקפיץ את הקהל האשקלוני עם 1-0 שחימם את כל היציע בקור המקפיא שבחוץ. הפועל אשקלון המשיכה ללחוץ ובדקה ה-67 הורחק שחקן הפועל רמת גן רוסו. אשקלון ניצלה את היתרון המספרי כאשר בדקה ה-80 ניר נחום כובש לאחר בישול של ברוך דגו. בסיום 2:0 מתוק שסידר לחניכיו של יובל נעים את הכרטיס לשלב הבא!