מערכת אשקלונים | צילום: באדיבות בית הספר מקיף ד', מתוך התחרות

שוב גאווה לאשקלון בתחום הספורט: אחרי הההצלחה בתחומי קראטה וההתעמלות האומנותית, גם תלמיד כיתה י"א מבית הספר מקיף עירוני ד', יעקב פיזברג, זכה במקום הראשון בתחרות קדטים בענף הסיף דקר והוכתר לאלוף ישראל.

יעקב מתאמן בסיף מגיל 8 במועדון סיוף הפועל אשקלון על שם ערן גאוטה ז"ל. את יעקב מאמנים האנשים המובילים בתחום בינהם בוריס ויינר, אלכסי בלוקופיטוב, ולדמיר קוברין וויאולטה אסטרקין. השבוע, יעקב התחרה בתחרות אליפות הארץ לנוער בגני תקווה, ניצח את כל 6 הקרבות בשלב הבתים ועלה לשלב הנוקדים. בקרב הגמר ניצח את היריב מקבוצת הסיף של מכבי הוד השרון 15-6 - ניצחון שהכתיר אותו כאלוף הארץ והעניק לו כרטיס כניסה להשתתפות בנבחרת לאליפות אירופה שתתקיים בחודש מרץ בקוראטיה.

יעקב מספר כי הוא מקדיש שעות רבות ביום לאימון ומציין כי משפחתו תומכת בו ובאהבתו הרבה לסיף. את הכישרון הזה ממנים לדבריו הוריו בלבד, אך עם כל הקושי הוא מצליח לשלב במסירות בין אהבתו לסיף והשתתפות בתחרויות, לבין לימודים בכיתת מופ"ת בבית הספר ואף מצליח להצטיין בשניהם. לדברי שרה מצרפי מנהלת בית הספר: "אנו שמחים וגאים בהישגו המרשים של יעקב שמשכיל לשלב בין כישרונו הרב ובין לימודיו. בית ספרנו מעניק לתלמידיו את התמיכה הלימודית הנדרשת על מנת שיגשימו את יכולתיהם במגוון רחב של תחומים ויצטיינו בהם".