מערכת אשקלונים | צילום: דוברות משרד החינוך, מתוך הטקס

בטקס חגיגי שהתקיים בדימונה, העניק מינהל חברה ונוער במחוז הדרום של משרד החינוך את "אות יקירי הנוער ופרס מחוז הדרום לנוער מתנדב". האות הוענק ל– 23 תלמידים ובוגרי תיכון מכל רחבי המחוז וכן ל- 15 מבוגרים "יקירי הנוער", כאות הערכה על עשייתם הייחודית למען הזולת ועל היותם מודל לחיקוי ולהשראה לבני הנוער. כמו כן הוענק אות מיוחד לארגון "בטרם" על הפעלת בני נוער בהתנדבות משמעותית.  

אות ההצטיינות הוענק לתלמידים על פי מספר קריטריונים, בהם פעילות התנדבותית ייחודית ובלתי שגרתית, התמדה בפעילות למשך מספר שנים, פעילות התנדבותית המוכרת ע"י הרשות או על ידי בית הספר וכן קבלת הכשרה לקראת ההתנדבות ובמהלכה. 23 רשויות מהדרום נרתמו לפעילות שיזם מינהל חברה ונוער במחוז. בכל רשות הוקמה ועדה שבחרה את התלמיד המצטיין מטעמה והעבירה החלטתה למחוז הדרום. המתנדבים קיבלו מגן ותעודת הערכה.

את יקירי הנוער, המתנדבים המבוגרים, בחרו נציגי מנהיגויות הנוער ברשויות מועצה אזורית אלקסום, אשדוד, אשקלון, באר שבע, מועצה אזורית בני שמעון, דימונה, חורה, לקייה, מצפה רמון, מ.א. נווה מדבר, ערערה, קרית גת, קרית מלאכי, רהט ושגב שלום.

באשקלון נבחר דני וינברגר ליקיר הנוער. דני מתנדב במשך שנים רבות בשבט הצופים בעיר. עוד בילדותו היה חבר בצופים ובנותיו המשיכו את דרכו. דני עוסק בגיוס מתנדבים ואף הקים שני שבטים חדשים. בהחלטה על הענקת הפרס נכתב עליו כי: "דני מהווה דוגמה לערכים ונתינה עבור הילדים ובני הנוער בעירו".

חן ראובן, בוגרת בית הספר מקיף עירוני ד', קיבלה את פרס מחוז דרום לנוער מתנדב. חן שימשה חמש שנים כנציגה נבחרת במועצת הנוער העירונית ושלוש שנים בתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו". כמו כן, פעלה כשנתיים בתור נציגה במועצה המחוזית במגוון תפקידים: דוברת וסגנית יו"ר המועצה. בזכות התנדבותה בתנועה "כנפיים של קרמבו" יצאה לשנת שירות מטעמם.  בהחלטה על הענקת הפרס נכתב: "חן אחראית, בעלת יכולת הנעה, יצירתית ומנהיגה, מהווה דוגמה לחבריה. במהלך השנים קידמה יוזמות רבות יחד עם חבריה למועצה.

עמירה חיים, מנהלת מחוז הדרום במשרד החינוך: "הבחירה לפעול למען החברה מתוך רצון חופשי וללא בקשת תמורה עבור העשייה ההתנדבותית, ראויה לשבח ולהוקרה. אין זה ברור מאליו שבני נוער ומבוגרים יקדישו את זמנם הפנוי למען הזולת, אלא שאתם בחרתם לא לעמוד מנגד ולפעול לרווחתו של האחר. ניחנתם במצוינות אישית ובאחריות חברתית. מחוז הדרום גאה בכם".