סיון סבג- אסולין | צילום: מערכת אשקלונים 

במסגרת החקירות בפרשת ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, זומן גם מנכ"ל הפועל אשקלון ובעלי חברת "רימקס אשקלון" דרור אלמלם למסור עדות במשטרה. דרור נחקר במשך כמה שעות על קשריו עם אחיו של ראש העיר, עופר שמעוני, וכן עם היזם יואל דוידי הנמצאים במעצר. 

ל"אשקלונים" נודע כי המשטרה חקרה את אלמלם בנושא הכספים שהועברו לכאורה דרך חברת התיווך שבבעלותו. מה שעורר את חשדם של החוקרים הוא ההסכם  בין אלמלם לעופר שמעוני וליואל דוידי על שיווק "פרויקט יעדים". החוקרים חשדו כי בדרך זאת בוצעה הלבנת הון של כספי שוחד. אלמלם נחקר אתמול (רביעי) משעות הבוקר ועד לשעות הערב המאוחרות. במסגרת החקירה הוא נשאל והשיב לחוקרים על כל שאלותיהם, כאשר הציג בפניהם גם את המסמכים המתאימים. לטענת מקורביו אין לו דבר וחצי דבר לא חוקי והכל נעשה במסגרת החוק. עוד טוענים מקרוביו כי הוא לא נשאל בנושא הפועל אשקלון וכי כל השמועות בדבר זאת אינן נכונות ושקריות. 

אלמלם ישהה במעצר בית עד ליום ראשון מתוך הסכמה ובקביעת קצין משטרה. הוא לא הובא בפני שופט, אך סוכם איתו לאחר החקירה שבשל חשש לשיבוש הליכים הוא ישהה בביתו. עוד חוייב אלמלם שלא ליצור קשר עם רשימה ארוכה של אנשים הקשורים לכאורה בפרשה ויכולים לגרום לשיבוש הליכי החקירה.