מערכת אשקלונים | צילום: אדי ישראל, בנייה באשקלון 

עופר עמר, מנהל סניף רשת התיווך אנגלו –סכסון באשקלון, טוען השבוע כי למרות ההחלטה להעלות למשקיעים את מס הרכישה לשמונה אחוזים, הדבר לא מרתיע אותם מלרכוש דירות בעיר ולמעשה להעלות עוד יותר את מחירי הדיור עבור התושבים המקומיים.
 עוד מסביר עמר, כי עדיין ההפרש הגדול במחירי הדיור בין אשקלון לאשדוד מושך לעיר זוגות רבים, אולם ההתפתחות המהירה של העיר, יחד עם תכנית 'עיר היין' שתבנה במסגרת הסכם הגג, תביא לעיר משקיעים נוספים שיחפשו תשואה נאה, מה שעשוי להביא לעליית מחירים גדולה יותר, למרות התכנון להביא להוזלה.

גם המשפטן זוהר חכימי, תושב העיר שהצטרף לאחרונה למשרד, טוען כי עליית המחירים היא דבר בלתי נמנע ומוסיף: " לפני הממשלה עומדות כל האפשרויות החוקיות להביא למניעת כאוס מוחלט במחירי הדירות ולדאוג שהמטרה האמיתית של תוספות היתרי הבנייה תמומש על פי חוק, מבלי להיכנס למחלוקת עם משקיעים בעלי הון שרוצים להרוויח עוד כמה שקלים ולפתוח קופת חסכון לעתיד. "

נציין, שהמחירים באשקלון עדיין סבירים אולם על פי ההערכות בשנים הקרובות אשקלון תהיה העיר החמישית בגודלה בישראל, כשבינתיים היא קולטת עולים רבים מצרפת וברית המועצות לשעבר שבוחרים לקבוע את מקום מגוריהם בסמוך לים. למרות שהמטרה להגדיל את כמות התושבים בעיר מבורכת, לממשלה יש את היכולת לדאוג קודם כל לתושבי העיר.