מערכת אשקלונים | צילום: אייל אסרף 

לאחר עשרות שנים בהם לא היה לתנועת ה'צופים' באשקלון מקום ראוי לקיים בו את פעילותם, נחנך בשבוע שעבר מועדון חדש לשבט 'נמרוד', במעמד ראש העיר, איתמר שמעוני, סגן ראש העיר והממונה על הנוער, תומר גלאם, חבר המועצה והממונה על החינוך, הרב יעקב אביטן, מנהל אגף חינוך, יצחק בריגה, מנהל מחלקת נוער, יעקב אטיאס, האלוף (במיל'), יו"ר מפעל הפיס, עוזי דיין, יו"ר השבט, אילן אטלן וכ-400 ילדים ובני נוער, חניכי התנועה.

מדובר על מבנה ישן, בסמוך לבית הספר 'יחזקאל' בשכונת אפרידר, ששופץ מן היסוד על ידי אגף הביצוע בעיריית אשקלון ונבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר. המבנה החדש כולל מתקני ספורט ורחבה גדולה ומקורה לקיום טקסים ופעילויות.

ראש העיר, איתמר שמעוני: "אנחנו חונכים הערב את בית השבט החדש שלכם ואני מבטיח לכם שבשנת 2016 נחנוך עוד הרבה מוסדות חינוך ומבנים חדשים לתנועות הנוער בעיר. נשמח להגדיל את הפעילות שלכם וגם את רוח ההתנדבות שלכם בעיר - שהיא אחת מאבני היסוד של החברה באשקלון. עלו והצליחו". 

סגן ראש העיר והממונה על הנוער, תומר גלאם: "בשעה טובה חנכנו בית חדש לשבט 'נמרוד'. בהזדמנות זו אני רוצה לספר לכם על התוכנית העירונית, ביוזמה משותפת של ראש העיר ושלי, להקמת מבנים חדשים נוספים לתנועות הנוער הפועלות בכל שכונות העיר. אני רוצה להודות לאילן אטלן, יו"ר השבט, למזכ"ל תנועת הצופים, לעובדי עיריית אשקלון שסייעו בהקמה, למלווי תנועות הנוער, יעקב אטיאס ודפנה עמירה ביטון, וכמובן, תודה גדולה לראש העיר, איתמר שמעוני, על העשייה המשותפת לקידום הנוער בעיר".