השאיפה הברורה של כל הורה היא שחדר הילדים שלו יהיה הצבעוני והתוסס ביותר: הדימיון פועל, בהקשר הזה, שעות נוספות. אחד משינויי התפיסה המרכזיים של השנים האחרונות נוגע לעובדה שחדר יכול בהחלט להיות בעל רעיון אשר מאחד את כל מרכיביו. קונספט, קוראים לזה בעגה המקצועית. למה זה חשוב? מהן האפשרויות המרתקות ביותר כיום בעולם חדרי הילדים?

 

יתרונותיו של הקונספט

עם השנים, הבינו הורים רבים את המעלות שבבחירה של קונספט אחד עיקרי לעיצוב חדר הילדים שלהם. ההיבט הראשון הוא שחדר שמעוצב לפי רעיון מרכזי מתחבר טוב יותר לכדי מקשה אחת. זה לא אוסף של רהיטים, כי אם חדר מתוכנן היטב. מעבר לכך, בבחירת קונספט גדלים מאד הסיכויים לעיצוב מקורי באמת של החדר, דבר שמתיישב עם הרצונות של ההורים, אך בעיקר הילדים – אלה בוודאי זקוקים לחדר שיהווה עבורם אטרקציה של ממש.

עיצוב חדרי ילדים לפי קונספט מאפשר לרתום את הטעם האישי של הילד לכל אחד מההיבטים של החדר: החל מצבע הקירות, דרך הרהיטים ואפילו עד לצורת המיטה. ואגב, זו יכולה להיות החלטה של הילד, אך גם של ההורים: למשל, כאשר הילד צעיר מדי כדי להחליט בעצמו על עיצוב החדר, אך הוריו יודעים בהחלט את תחומי העניין שלו.

ממכוניות, ועד לכדורגל

מהרשום מעלה נובע בהכרח דבר אחד: כשזה נוגע לעיצוב חדרי ילדים, הטעם האישי של הילד, וההעדפות שלו, הם המשתנים החשובים היחידים. לא מספיק לעצב חדר ילדים שיהיה בעל אותו קו, ואפילו לא מספיק שהחדר יהיה אסתטי. חיוני, תחת זאת, שהחדר יעמוד בקנה אחד עם תחומי העניין של הילד. והדוגמאות הבאות ידגימו זאת היטב.

ראשית, נתייחס לבנים הצעירים, אשר אוהבים לשחק במכוניות (ובינינו – איזה ילד לא אוהב?). אלא שזה לא חייב להתסכם במכוניות צעצוע בלבד. ההורים יכולים, למשל, לבחור במיטת מירוץ צבעונית, המדמה את אחד הדגמים הנפוצים כיום בתחום. אל המיטה ניתן להוסיף ארון בעיצוב "מוסך", עם סימני הצמיגים הבלתי נמנעים. כדי להשלים את חדר המירוץ אפשר גם לשקול צביעה של הקירות או הוספת טפט, כך שידמו כביש.

קונספט מעניין נוסף הוא חדר כדורגל, שמתאים לילדים שאוהבים את הספורט הפופולארי ביותר בעולם. כאן, המיטה יכולה להיות בצורת שער, ועל הארון תופיע תמונה של משחק כדורגל. וכמובן שהגוון השלט בחדר זה יהיה ירוק.

נסיכות, או פיראטים?

עבור בנות המין היפה, עומדת האפשרות של חדר נסיכות. חדר זה, שיאופיין בוודאי בגוונים בהירים עד מאד (ורוד או סגול, לרוב), יכלול ארונות בעלי מגירות אחסון רבות - לכל אותם תכשיטים וקישוטים של הנסיכה הצעירה. על הקיר ניתן להוסיף מדבקות של כל אותן נסיכות מוכרות מהאגדות, כמו גם פרפרים, פיות וכן הלאה.

לבסוף, לא ניתן לזנוח את עולם הקולנוע, אליו מתחברים ילדים רבים. אחד העיצובים המקוריים ביותר כיום מבוסס על דמות הפיראט, ובעיקר "שודדי הקאריביים". בין הרכיבים שיכלול חדר זה, ניתן למנות מיטה בצורת ספינה, ארון המדמה תיבת אוצר ומדף עליו מופיעים מפות אוצר וכתבים עתיקים.

 

נכתב באדיבות דרים לנד חדרי ילדים, יבואנית המותג צ'ילק לישראל