אוהדי קבוצת הכדורסל של אליצור אשקלון החליטו שאם הם לא יכולים לנצח ולהמשיך באותו מחאה מהעונה שעברה, הם בעצם יכולים להתנתק ולעבור למקום אחר אלטרנטיבי.

אוהדי קבוצת הכדורסל החליטו להעביר את תמיכתם מהקבוצה שאותה הם אהדו במשך שנים רבות ולעבור לקבוצת מכבי אליצור אשקלון, שהייתה בשנים האחרונות קבוצת בת לקבוצה הבכירה העירונית.

מכבי אליצור אשקלון משחקת העונה בליגה א' (הליגה הרביעית בישראל) והמטרה של ראשי הקבוצה הוא להעפיל בתום העונה לליגה הארצית ולהמשיך לאחר מכן גם לליגה הלאומית שם נמצאת אליצור אשקלון. כך, במקום להילחם נגד היו"ר הקבוצה פיני ביטון מבפנים, מתכוונים האוהדים לקחת קבוצה קטנה ולעלות איתה עד למעלה.

 וכך, פתאום מוצאים את עצמם אוהדים 'שרופים' שהיו במשך שנים חלק בלתי נפרד מאליצור אשקלון, מוצאים לעצמם בית חדש וחם. אמנם הבית הוא קטן וצר מידות אבל להם הוא מספיק. שמות של אוהדים כמו אושרת לוגסי, יוסי פרטוק, היפר כהן ואחרים מתייצבים באולם צר מידות במקום ההיכל העירוני.  הקבוצה הקטנה גם מקבלת סיוע מקברניטי הקבוצה כשיוסי כהן הממונה על הספורט הבטיח לעזור להם בתקציבים ובסיוע כללי. בקבוצה גם החליטו להנציח את זכרו של איש המשק איתמר שרביט והחליטו לקרוא לקבוצה מכבי 'איתו' אליצור אשקלון.

ומה עם הקבוצה המקורית? שם החליטו להמשיך באותה מתכונת, ללא סיוע ותמיכה עירונית נגדם הם ממשיכים להתדיין בין כותלי בית משפט.