1. הכלל הראשון והבסיסי- זה נראה ברור מאליו, אבל חשוב קודם כל לדאוג לכבות את כל מוצרי החשמל לפני היציאה מהבית , בלא מעט בתים תראו תזכורות בצורות פתקים שונים ומשונים על דלת היציאה, ממש לא בושה להוסיף אחד כזה למי ששוכח. דבר נוסף שיכול לעזור מאוד הוא טיימר אוטומטי,. טיימר כזה  ניתן להשיג בכל חנות חשמל.
     
  2. מזגנים - בחורף יש לשים לב לכלל אחד חשוב והוא הטמפרטורה עליה אנו מכוונים את המזגן. הטמפרטורה המומלצת הינה 20 מעלות וזאת על מנת לא לגרום למזגן לעבוד קשה מדי  ולבזבז המון חשמל. על פי רוב ברגע שנכנסים לבית רוב מכוונים את הטמפרטורה למקסימום על מנת לקבל את האפקט המידי, יש לזכור להוריד את הטמפרטורה ל 20 מעלות לאחר שהחדר כבר חומם,  אחרת הבזבוז יימשך לשווא.

עוד כלל חשוב לגבי המזגנים – תחזוקה בסיסית של ניקוי המסננים מאבק ולכלוך, יחסוך לכם בעלויות חשמל ובתקלות אפשריות בעתיד עקב סתימות שיוצרו במזגן.

  1. שימוש בנורות חסכוניות- החלפה בבית של מספר נורות ליבון ישנות או נורות ספוט אשר עובדות על חוטי להט לנורותled , או נורות פלורסנט (ספירליות)- עשויים להוזיל באופן משמעותי את חשבון החשמל שלכם.
     
  2. שעות הפעלת צרכני החשמל הכבדים כגון מכונת כביסה מייבש מדיח ועוד-  שעות הפעילות המומלצת למכשירים אלו הם בשעות הערב כאשר תעריף החשמל הוא מוזל.
     
  3. ודבר אחרון אך חשוב לא פחות – בדקו את הדירוג האנרגטי של מכשירי החשמל שאתם עתידים לרכוש – דירוג A הינו הדרוג הגבוה ביותר אשר מעיד על מכשיר חסכוני בחשמל. דירוג G הינו הדרוג הנמוך ביותר אשר מעיד על מכשיר לא יעיל אשר מבזבז הרבה חשמל, גם כאן תשומת לב והקפדה עשויה בהחלט לסייע בחיסכון משמעותי אשר יורגש בסוף החודש.

חורף חם ונעים לכולנו

הכותב הוא סמנכ"ל "עידן שיווק 88"  רחוב צה"ל פינת בנו אזה"ת הצפוני אשקלון .טלפון 08-6797000