כל מה שרצית לדעת על ביצוע עבודות כביש והתביישת לשאולכל מה שרצית לדעת על ביצוע עבודות כביש והתביישת לשאול

בשנים האחרונות אנו עדים למהפכה תחבורתית של ממש. הצורך לבנות מחלפים חדשים לכלי הרכב הרבים, הציפייה לרכבת הקלה וההבנה שכל עבודת אספלט דורשת מומחיות של ממש – גרמו לתחום התשתיות להיות במרכז הבמה. המומחים של חברת הכביש הבטוח משתפים אותנו בכל מה שרציתם לדעת על ביצוע עבודות כביש והתביישתם לשאול.

תיחום איכותי הוא המפתח לעבודה מוצלחת

תיחום איכותי של שטח הכביש וסגירתו לתנועה חולפת, מהווים את היסודות לכל עבודות כביש מתקדמות. התיחום מתבצע בעזרת שורה של גדרות ומלווה במספר עצום של קונוסים מחזירי אור. בנוסף, בחלק מהמקרים שבו סוגרים את הנתיבים לזמן של למעלה מ-24 שעות, נהוג להציב תמרורים ייעודים אשר מודיעים על כך מבעוד מועד.

בעזרת תאורה איכותית ניתן לסיים כל עבודה בחצי מהזמן

בפעם הבאה שתראו שסלילת הכביש לוקחת זמן רב כל כך, תבינו שהמקור לעיכוב נוגע להסדרי העבודה בישראל. בעוד שברבות ממדינות העולם עובדים בשתיים ואף בשלוש משמרות, בישראל נהוג לסיים עבודות רבות לאחר שקיעת החמה, וחבל. על ידי שימוש בפתרונות התאורה של הכביש הבטוח בע"מ, אפשר לעבוד מסביב לשעון ולאפשר לתנועה לזרום במהרה.

ניתן לתקן אספלט בעייתי ללא צורך בהחלפה

אם גם אתם נסעתם לאחרונה בכביש בעייתי ותהיתם לעצמכם מדוע לא מחליפים אותו, אתם לא לבד. בישראל קיימים שורה של כבישים אשר דורשים שיפוץ יסודי אך אין צורך להשתמש בכלי הריסה ולסלול אותם מחדש. בלא מעט מקרים, ניתן לשפר את תוואי השטח על ידי שימוש בכלים ייעודיים. על ידי ניקוי האספלט מעודפי שמן ומים ושיפור המרקם הכולל שלו, ניתן לחולל פלאים במצב הכביש.

יס"מ זה לא רק משטרה

יחידות הפטרול של המשטרה אולי מעניקות עזרה בשמירה על בטחון המדינה, אולם כאשר אתם מבצעים עבודות בכביש אתם צריכים יחידות אחרות לגמרי. יחידות הסיוע המרחביות של חברת הכביש הבטוח מעניקות עזרה ראשונה ותמיכה מלאה במגוון של עבודות. יחידות אלו מבצעות איטום נקודתי, ספיחה של נוזלים בעייתיים ומעניקות שקט נפשי לכל מהנדס תחבורה.

וכן, ניתן להכין את הכבישים לחורף

זה אולי מפליא אותנו איך בכל פעם שיורד גשם הכבישים מוצפים בתוך שניות, אך זה לא חייב להיות כך. הדגש צריך להיות על  שמירה של כבישים נקיים לאורך כל השנה והקפדה על מצבם של פתחי הניקוז גם בעונת הקיץ. על ידי שמירה על תעלות הניקוז פתוחות והסרה של צמחייה, אפשר להתכונן לחורף באופן מוצלח. כך, ניתן יהיה לעבור גם עונה גשומה במיוחד עם מינימום של הצפות או שינויים בהסדרי התנועה.

לסיכום, בכדי לבצע עבודות כביש איכותיות אסור להתפשר על האיכות של העובדים או על הציוד המכני. בעזרת יצירת מתחם עבודה מסודר והשקעה בתשתיות התאורה, אפשר להגיע לתוצאות הטובות ביותר וליהנות ממחלפים איכותיים וכבישים ברמה הגבוהה בעולם.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה