איך לבחור ביטוח בריאות?איך לבחור ביטוח בריאות?

קרדיט לתמונה: pixabay

המטרה המרכזית שאותה נועד  חוק ביטוח ממלכתי להגשים, הינו הבטחת שירותי בריאות באיכות טובה לכלל התושבים בישראל. שירותים אלה הינם במימון ציבורי, באחריות המדינה ובאחריות ספציפית של קופת החולים לכלל הרשומים בה על פי מקורות המימון הקבועים בחוק. החוק אף מגדיר את סל שירותי הבריאות להם זכאים כלל תושבי ישראל וכן קובע את תעריפי ביטוח הבריאות הממלכתי ומסדיר את גבייתם, באמצעות המוסד לביטוח לאומי.

ביטוח בריאות, הינו נושא חשוב בחיינו, אך יחד עם זאת, רובנו לא מודעים לזכויות המגיעות לנו בתחום שירותי הבריאות. הכוונה היא לזכויות הבסיסיות, אשר ניתנות במסגרת חוק הביטוח הממלכתי אם לגבי הזכויות והשירותים הנוספים במסגרת שב" ן{ שירותי בריאות נוספים} של קופות החולים בישראל, או של חברות ביטוח. על פי הנתונים הסטטיסטיים, הוכח, כי ל-75% מהציבור הישראלי ישנם ביטוחי בריאות נוספים מעבר לסל השירותים הבסיסי.

הסקר אף מראה, כי ישנה רמה גבוהה של חוסר בהירות בקרב הציבור בישראל, לבחירה מושכלת של שירותים רפואיים. כ-30% מהנשאלים בסקר, רכשו את השב"ן בשל המלצה או בגלל שכולם רכשו את ביטוחי השב"ן והם אינם יודעים בדיוק מה מציעים שירותים אלה ואם הם אכן חיוניים להם.

10% משאר הנשאלים, פשוט רוכשים את שירותי שב"ן על מנת שיהיה להם כיסויי בריאותי לכל צרה שלא תהיה.

שבירת המיתוסים לגבי  המחיר היקר של ביטוח בריאות פרטי

לגבי השאלה שישראלים שואלים, מדוע הם אינם רוכשים ביטוחים רפואי פרטי? התשובות היו כדלקמן:

  • 36% מהנשאלים בסקר ענו כי כבר יש להם ביטוח בקופת החולים ולכן מרחיבים.
  • 195 השיבו כי הביטוח הפרטי נראה להם יקר מדי

למעשה, המסקנות מסקר, הראו כי הנסקרים פשוט לא ביררו את זכויותיהם הרפואיות ולא ידעו, היכן עליהם לבדוק, לא ידעו כי קיימות חלופות. חלקם אף השיבו כי לא היה להם לא זמן  ולא כסף, למרות שמדובר בבריאותם ובבריאות בני משפחתם.  כאשר הצרכנים הישראלים רוכשים כבר ביטוחי בריאות, הם שמים דגש לביטוח רפואי לתרופות מצילות חיים, לכיסוי ניתוחים בחו"ל, אפשרות לבחירת המנתח, קיצור זמן המתנה לבדיקות  וניתוחים דחופים {כאשר ידוע כ בקופ"ח השונות הוא ארוך מדי גם אם זה דחוף}, קבלת חוות דעת רפואית שנייה, והשאר בחרו את כל סל הביטוח הרפואי בגלל כל הסיבות יחד.

אז כיצד למעשה מומלץ לרכוש ביטוח רפואי מחברות הביטוח?

ביטוח בריאות פרטי, מומלץ לרכוש רק לאחר בדיקה יסודית ומקיפה של תנאי הפוליסה ותעריפי הפרמיה שאותה תצטרכו לשלם וזאת, על פי הצרכים הביטוחיים של כל מבוטח. הגדרת הצרכים של הביטוח הרפואי תתבצע, בהתאם לגיל המבוטחים, המצב הבריאותי הכללי, תחום העיסוק, הסכנות שהמבוטחים חשופים להם אם בשל עיסוקם וכדומה. כאשר תתבצע בדיקה מעמיקה של הצרכים הביטוחיים, תוכלו למעשה לרכוש את פוליסת הביטוח הבריאותי הפרטי אשר תשתלם לכ במיוחד ונבנתה על פי צרכיכם והנתונים האישיים שלכם.

ביטוח בריאות פרטי - כמה זה עולה לנו?

העלות של ביטוח בריאות פרטי, יכול לנוע בטווח מחירים של בין עשרות שקלים לחודש עד לכמה מאות שקלים. יש לציין יחד עם זאת, כי מגוון הכיסויים הבטיחותיים עשוי להשתנות בין מבוטח למבוטח ולכן, יש צורך בבדיקה מעמיקה. מומלץ להתעניין בין חברות ביטוח הפרטיות ולבקש לשלוח הצעה ופוליסה מטעם חברת הביטוח

כמו כן, העלות של הביטוח הרפואי הפרטי, תלויה בגיל המבוטח ובהיסטוריה הרפואית של כל מבוטח. יש לציין כי הביטוח עשוי להיות זול במיוחד לטווח גילאים ספציפי. יש לדעת , כי כל הפוליסות הן אחידות ומשווקות ע"י חברות הביטוח השונות בנושא ביטוח בריאות, כאשר הן מגדירות מראש את הוצאות. יש לדעת בנוסף, כי חברות הביטוח משווקות מוצרים בטיחותיים נוספים.

מומלץ לפנות לחברת הכשרה חברה לביטוח, אשר מספקת ביטוח רפואי המכסה השתלות וטיפולים מיוחדים לחו"ל וכן ביטוח מגן לניתוחים בישראל, מגוון ניתוחים בחו"ל, וכן ביטוח מגן לתרופות.

 

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה