גרין קארד על בסיס נישואיןגרין קארד על בסיס נישואין

גרין קארד על בסיס נישואין משמע, אנשים שמחפשים להתחתן ולהשתקע בארצות הברית, מתי זה קורה? בעיקר כשמתאהבים, כן העולם הגלובאלי אמר את דברו. יותר ויותר אנשים מטיילים בארצות הברית, מתאהבים ואז, מבקשים להעתיק את מקום מגוריהם. מיותר לציין כי ארצות הברית הינה המדינה היותר קפדנית כאשר מדובר בהעתקת מגורים או הגירה ולכן, אי אפשר לעשות את זה ללא המסמכים הייעודיים לרבות גרין קארד שמתאים לאנשים שרוצים להתחתן ולגור שם. האם אתם אזרחים ישראלים? נשואים למישהי או מישהו מארצות הברית? אם כן, הסיכויים שלכם לקבל את הגרין קארד גדולים מתמיד.

מזה ויזת נישואין ואיך מקבלים אותה?

אם אתם רוצים לבצע מעבר לארצות הברית עליכם להתחיל בהליך של הוצאת ויזת נישואין. ההליך הזה מתמשך שנה ועיקרו הוא לקבל מעמד חוקי בארצות הברית ובפרט על בסיס אזרחותו של בן או בת הזוג שלכם שיש בידם אזרחות אמריקאית. מיותר לציין כי הסייגים אודות עבר פלילי תופסים גם כאן – כך שאם חלילה עומד נגדכם עבר פלילי, אולי כדאי לכם לנסות ולסגור את הדברים לפני שאתם מתחילים עתיד במקום אחר. ויזת נישואין מתחילה למעשה בכמה וכמה שלבים ומסתיימת בסופו של דבר באותו גרין קארד על בסיס נישואין.

מהו התהליך שצריך לעבור לשם כך?

כאמור, גרין קארד על בסיס נישואין חייב לעבור שלושה שלבים, השלב הראשוני הוא להגיש בקשה לרשויות ההגירה האמריקאית. עם הבקשה הזו מגישים מסמכים נוספים ובין היתר גם אודות האזרחות הקיימת של בן הזוג. כך גם חוקיות הנישואין לרבות הקשר וכנותו. רצוי גם להציג חשבונות משותפים ואפילו נוסח טאבו – אלו הם חלק מהדברים שיעידו על כנות היחסים בפועל. בשלב השני, יש לשלם אגרה וניתן לשלם אותה אונליין, לאחריה טופס 260. הטופס הזה הוא טופס מאוד מורכב ויש בו לא מעט שאלות  - כך שאם אין לכם ניסיון, עדיף שלא לעשות את זה לבד ולהיוועץ בגורמים מוסמכים שמבינים ויכולים לסייע להצלחת התהליך. לאחר הגשת הטופס יוגש תצהיר תמיכה פיננסית מצד בן הזוג שיש בידיו האזרחות. במידה ואין מספק הוכחה – לשם כך תמיד אפשר לפנות תצהיר נוסף מגורם אמריקאי מוכר ונוסף שמתגורר בארצות הברית ומצבו הכלכלי טוב. כמו כן, חשוב כי בן הזוג האמריקאי ימלא את כל מה שצריך לרבות דיווח אודות החזרי המס שלו לרשויות  עצמן. כבר בשלב הזה יוגשו למרכז הלאומי לוויזות שאר המסמכים לרבות תעודת יושר, לידה ועוד.

השלב האחרון הוא השלב השלישי והוא כרוך גם בבדיקה רפואית בעלות,  לרבות עשיית כל החיסונים הנדרשים. החלק הסופי באמת הוא שלב הראיון ובמידה ועברתם אותו, אפשר להגיד מזל טוב – יש לכם גרין קארד.

 

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח

 

 

 

 

 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה