חשיבות התקנת סורגים בחדרי ילדים

$(function(){setImageBanner('7dd337b7-a8a4-452e-b63a-ccc9b635a608','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,47093);})

חשיבות התקנת סורגים בחדרי ילדים

אחד האמצעים היעילים ביותר להרתעת פורצים הוא התקנת סורגי אבטחה על חלונות ביתכם. הסורגים מציעים לכם אבטחה טובה למדי על הבית ושמירה עליו מפני פולשים לא רצויים והם  עשויים גם לסייע לכם להוריד גם את דמי ביטוח הבית. בנוסף, בעזרת סורגים במגוון של סגנונות וצבעים, תוכלו להוסיף לחלונות הבית לא רק הגנה אלא גם נופך דקורטיבי.

רוב הפורצים נכנסים לבתים דרך הדלתות, ובדרך כלל מבעד לדלת הקדמית או האחורית. הדרך השנייה שבה מנסים פורצים להיכנס היא על ידי טיפוס ופריצה דרך החלונות, במיוחד אם הבית שלכם נמצא בקומת קרקע. אם אתם מתכננים להתקין סורגים על חלונות ביתכם, תוכלו להתחיל בחיפוש ברשת כדי למצוא אתרים של חברות המתמחות בעבודות מסגרות שונות כגון התקנת מעקות למדרגות או התקנת סורגים לחלונות.

החומר ממנו בנוי הסורג

באופן כללי, סורגים אשר עשויים מפלדה או מברזל יכולים להבטיח הגנה טובה יותר על הבית. מצד שני, סורגים מחומרים אלה יכולים להיות יקרים ביותר. כתחליף למתכות הכבדות הללו, יש מסגריות המציעות סורגים הבנויים מסוגים אחרים של מתכת, שאולי אינם חזקים או בטוחים כמו פלדה או ברזל, אבל הם חסכוניים יותר.

מומלץ לבחור במסגרייה מקצועית המתמחה בעבודות מסגרות אלומיניום, נירוסטה, פלדה וגם ברזל, כך שתוכל לבנות עבורכם סורגים מותאמים אישית.

סורגים מקובעים או סורגים נפתחים?

יש סורגים המקובעים למקומם ולא ניתנים לפתיחה ויש סורגי חלונות הניתנים לנעילה, לפתיחה או להסרה מצדו החיצוני או הפנימי של הבית.

לפני שאתם מתקינים סורגים על חלונות הבית, חשוב לקבל ייעוץ הנוגע ליכולת הימלטות מהבית במקרה שחלילה פורצת אש. מטבע הדברים, הצבת סורגים על החלונות עלולה לגרום למצב רציני ומסכן חיים במקרה של שריפה.

סורגים לאבטחה לא רק מרחיקים אנשים אלא גם שומרים על האנשים. מסיבה זו חשוב לוודא שניתן יהיה לפתוח את הסורגים מבפנים. זה חשוב בעיקר במקרי חירום. בנוסף, שימו לב לטיפים הבאים:

 • אסור להניח סורגי אבטחה על חלונות חדרו של יד קטן או כאשר הדלת הראשית חסומה, מבלי שתקבעו תחילה אמצעי כניסה במקרה של שריפה.
 • ילדים קטנים לא מסוגלים להפעיל בעצמם את מנגנון ביטול הנעילה הנמצא על מנעול האבטחה של הסורג. עליכם ללמד את הילדים לפתוח את סורגי האבטחה בכוחות עצמם. זה חשוב במקרה של שריפה או מצב חירום אחר הדורש יציאה מהירה מהבית.
 • חשוב לתרגל עם הילד את פעולת פתיחת הסורג כדי שלא ישכח כיצד לפתוח את הסורג הנעול.

האם להתקין את הסורג מבפנים או מבחוץ?

הצבת סורגים מבחוץ במקום שבו הם גלויים לעין עשויה לשמש כגורם מרתיע ולמנוע מפורץ פוטנציאלי לנסות להיכנס הביתה מבעד לחלון.

ובכול זאת, אם אתם מתכוונים להגן על חלונות הבית שלכם באמצעות סורגים, יש הממליצים להתקין אותם בחלק הפנימי של החלון. למרות שהפורץ אולי לא יצליח להבחין בסורגים הפנימיים, והוא עלול לשבור את החלון לפני שיגלה את הסורגים, בכול זאת מחסום זה ירתיע אותו וחלון שבור הוא מחיר פעוט שתשלמו תמורת הרחקת הפורץ מביתכם.

כאשר מתקינים סורגים חשוב להתקין אותם בצורה כזו שבתנועה אחת פשוטה, כמו לחץ קל על הידית, הסורג ישתחרר במהירות, ייפתח ויאפשר למי שבתוך הבית לברוח בקלות במהלך שריפה.

מנגנון השחרור המהיר אמור להיות ממוקם מספיק רחוק מהחלון כך שהפורץ לא יוכל לשבור את הזגוגית, להושיט יד ולהפעיל את ידית השחרור ולהשתחל מבעד לחלון פנימה.

סורגים בטוחים ובטוחים פחות

הנה מספר הנחיות שיעזרו לכם לקבוע אם הסורגים שאתם מתכננים להתקין יספקו לכם שיטת בריחה בטוחה במקרה חירום.

 • סורגים לא בטוחים:
  • לא ניתן לפתוח את הסורג
  • יש צורך ב:
   • מפתח
   • ידע מיוחד
   • כלי נפרד
   • מאמץ פיזי נוסף
 • סורגים בטוחים יותר:
  • ניתנים לפתיחה בקלות מבפנים
  • הם מצוידים במנגנון שחרור מהיר

כאשר מתקינים סורגי פריצה על דלתות יציאה או על חלונות של חדרי שינה, עליהם להיות מצוידים במתקן לשחרור מהיר מאושר, שיאפשר לפתוח את הסורג מבפנים מבלי להשתמש במפתח, בכלי נפרד ומבלי שתידרשו להצטייד בידע מסוים או להפעיל מאמץ מיוחד.

לסיום, ידע כיצד להגן על חלונות הבית, הוא חיוני כדי להפוך את הבית שלכם לבטוח ולמוגן. אל תזניחו את אבטחת הילדים ושאר בני המשפחה והוסיפו לחלונות שלכם הגנה באמצעות סורגים עמידים וחזקים.

 

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה