למה ללמוד לפסיכומטרי?למה ללמוד לפסיכומטרי?

אחת השאלות הגדולות ביותר שאדם שמחליט לגשת לפסיכומטרי שואל את עצמו, זה למה ללמוד לפסיכומטרי? כן כן, גם לאחר שכבר התחיל את הקורס ונכנס עמוק לעולמו הלא פשוט של מבחן הקבלה לאקדמיה, השאלה הזו מהדהדת בראשו. המאמר הבא בוחן בדיוק את השאלה הזו והתשובות אליה. לכן, אם גם אתם מרגישים בספק קל בנוגע למבחן שאתם עתידים לעבור, המשיכו לקרוא. ייתכן שתמצאו מספר תשובות שיפתיעו אתכם!

אז למה ללמוד לפסיכומטרי? למה הבגרות לא מספיקה?

ובכן, לפני שאנשים נדרשו ללמוד פסיכומטרי אחוז הנשירה מהאוניברסיטאות היה הרבה, הרבה יותר גבוה. מטרתו של הפסיכומטרי היא לעזור לחסוך מאנשים ומהמדינה בזבוז כספים, משאבים ועוגמת נפש, בעזרת כלי סינון איכותי עבור האקדמיה.

המבחן הפסיכומטרי בהחלט מוכיח את עצמו – ראשית, אחוז הנשירה צנח משמעותית. שנית, התבצעה בדיקה מול בוגרי שנה א' באוניברסיטה ובוצעה השוואה בין הציונים שלהם במהלך התואר ובין הציונים במבחני הבגרות והפסיכומטרי. החוקרים מצאו שאחוז ההתאמה שבין ציון הפסיכומטרי והצלחה באקדמיה, גבוה הרבה יותר מזה של בחינת הבגרות וההצלחה באקדמיה. הפרמטר הטוב ביותר נוצר משיקלול של ציון הפסיכומטרי והבגרות יחדיו, וזהו גם המודל בו עושים שימוש בישראל.

נשאלת השאלה האם אי אפשר לשפר בגרויות וכך לחסוך את הפסיכומטרי. התשובה היא – לא בדיוק. הבגרויות תלויות במבחני המגן הקודמים להם, במועד בו ניגשתם, בכמה המורים שלכם אהבו אתכם ובבוחן הקדם-מגן שהמורה בדיוק המציא כדי להעלות את הסיכוי שלכם. הפסיכומטרי לעומת זאת, עומד בפני עצמו.

איך הפסיכומטרי עומד לטובת הסטודנטים העתידיים

אוף, אבל למה ללמוד לפסיכומטרי? הוא כל כך קשה ומלחיץ ובטח לא אמור לעזור לי להתקבל לתואר שאני רוצה. זו בטח המחשבה שעוברת לכם בראש כרגע. אנחנו כאן כדי לנפץ את הסטיגמה ולהראות לכם שהפסיכומטרי דווקא נמצא בצד של הסטודנטים. מדוע?

  • מכיוון שמדובר במבחן מדויק מאוד שהוביל להורדת אחוזי הנשירה מהאוניברסיטאות.
  • מכיוון שלא כולם משקיעים בלימודים בזמן התיכון, אנחנו עסוקים בליהנות מהרגע ולהיות נערים מתבגרים. הפסיכומטרי דורש בסך הכל חודשיים שלושה של השקעה רבה ומאמץ, וציון מספק. זאת לעומת תהליך שיפור הבגרויות שלעיתים עלול להימשך למעלה משנה שלמה!
  • הכנה יעילה למבחן הפסיכומטרי יכולה להתפס גם כהכנה לאקדמיה. מדוע? כי המבחן הפסיכומטרי מודד כישורים קריטיים להצלחה בתואר האקדמי.
  • ומה עם האנשים שטוענים שלא התקבלו לאקדמיה בגלל הפסיכומטרי? ובכן, זה לא מדויק. לו היו מוותרים על הבחינה הפסיכומטרית, הרי שהמכסות באקדמיה לא משתנות. כלומר, פרט אליהם ישנם מועמדים נוספים שכנראה היו מתקבלים למסלול. מה כן היה משתנה? העובדה שהסטודנטים היו מתעסקים בשנים של השלמת בגרויות ושיפור התעודה כולה.

לכן, בוודאי תסכימו איתנו שעדיף הרבה יותר להשקיע מספר חודשים קצרים בעבודה קשה ומושקעת עבור ציון אחד כולל, מאשר מספר שנים בכדי להשיג מספר ציונים. פסיכומטרי בHigh Q  יבטיח לכם לא רק ציון מעולה בזמן קצר, אלא ליווי צמוד של מיטב המדריכים, כיתות קטנות והתאמה מלאה לרמת הלימוד שלכם.

 

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה