טנטרה - המפתח לזוגיות מרגשתטנטרה - המפתח לזוגיות מרגשת

לאורך שנות הזוגיות, אנו לומדים המון זו מזה וזו על זה. הדבר חיוני על מנת שההבנה ההדדית והשותפות תוכל להישמר. עם זאת, ככל שהזמן חולף, פערים רבים בתפיסה עשויים להתגלע בין בני הזוג ולגרום לחיכוכים כאלו אחרים ולהיווצרות מרחק, פיזי, רגשי ונפשי כאחד.

אחת מהדרכים הנפוצות כיום לגישור על פני פערים אלה וללמידת אופני תקשורת וחיים משותפים אחרים, היא להתנסות בסדנאות ומפגשי טנטרה לזוגות. חכמת הטנטרה מאפשרת ליצור בין האני ובין האחר מרחב שלישי המאפשר מפגש ושילוב בריא בין הכוחות השונים.

מהי טנטרה?

משמעות המילה טנטרה בסנסקריט (השפה ההודית העתיקה) היא מארג. היא אחת מהתפיסות הרוחניות והפילוסופיות העתיקות בעולם אשר התפצלה לגרסאות רבות ב-2000 השנים האחרונות. בתרגול טנטרה מגיע האדם לכדי תובנה כי הרציונל השולט בתובנה, מפריד ומארגן את הדברים, הוא הגורם העיקרי לסבל ולומד כיצד לשחרר את נפשו ולארוג יחד את כל חוטי קיומו.

למעשה, מקדשת הטנטרה את כל תחומי החיים ורואה אותם כתוצאה של התשוקה הארוטית שבין הזכרי והנקבי אשר מהווה את הכוח המחזיק את היקום ומכונן אותו. כוח רוחני רב עוצמה זה בא לידי ביטוח אצל האדם דרך היצר המיני.

עיקרי התורה

הטנטרה מחלקת את הקיום לשלושה היבטים עיקריים: ההיבט הפיזי, המבט על העולם וההיבט הרגשי. בתוכנו, עשויה לשרור הרמוניה ואחידות מושלמת, אך ברגע שאנו נפגשים עם האחר מתבהרת לנו האמת הקשה. ישנן התנגשויות וחוסר איזון. הדבר גורם לסבל רב ולאומללות שאיננו מצליחים למצוא לה מנוח. על מנת לגשר על הפער באופן מלאכותי, אנו הולכים ומתרחקים מעצמנו על מנת להתאים את עצמנו, אך הקונפליקט עוד נותר שם, בלתי פתור. בתרגול טנטרה בזוגות או בקבוצות, ניתן ללמוד מה הם התהליכים המעמיקים המתרחשים בהתנהגות בין בני הזוג, מה נסתר מהם ועם מה יש להתמודד כדי לחשוף את הפנים האמיתיות ולהגיע להיכרות אמיתית ואינטימית יותר. כזו בה הצרכים הרגשיים והפיזיים באין לידי ביטוי.

כאשר תועמד לרשותכם לראשונה ההזדמנות יקרת הערך לעמוד באמת חשופים ועירומים זו מול זה, תדעו מה היא אינטימיות במובן העמוק ביותר שלה והחיבור ייהפך למשמעותי מאי פעם. לא רבים זוכים בחייהם לרגע כזה.

אז מה לומדים למעשה בסדנת טנטרה?

בתחילת הסדנא נתמקד בתרגול מדיטציה שיאפשר לנו ללמוד ראשית על עצמנו ועל אנרגיית החיים המפעמת בתוכנו. בנוסף, נבצע תרגולי תנועה ובסופו של דבר תרגולי מגע הדדי. באמצעות התרגולים נלמד הרבה על עצמנו ועל החצי השני שלנו.

האם מדובר בסדנא מינית?

אכן, ישנם תחומים רבים בטנטרה העוסקים בתחום המין, אך זהו לא עיקר העניין. הסדנא נועדה על מנת ללמוד אמיתות מעמיקות על טבעו של החיבור ההדדי בינינו ובעיקר על איך כל אחד מאיתנו מגיע אל הקשר על מנת להגיע לתובנות מעמיקות ולאפשר חיבור הדדי מחודש המבוסס על היכרות מעמיקה, אינטימית ופתוחה יותר.  

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה