איטום מעברי אש נדרש בתקן 931 – לבטיחות ומיגון מבניםאיטום מעברי אש נדרש בתקן 931 – לבטיחות ומיגון מבנים

אחד הפרמטרים החשובים ביותר לבטיחות במנים, היא בטיחות מפני אש. אחת הדרכים לעשות זאת היא למנוע את התפשטות האש, ולשאוף לרכז אותה בחלל שבו היא נוצרה לאורך זמן רב וככל האפשר, עד לכיבויה. איטום מעברי אש נדרש בתקן 931 הישראלי, הבודק אלמנטים שונים בבניין כדי למזער נזקים בעקבות התפרצות דליקה בבניין; החל מקירות, מחיצות, עמודים, תקרות, קורות ועוד.

איטום מעברי אש נדרש בתקן 931 וכולל פרמטרים שונים

כאמור, איטום מעברי אש נדרש בתקן 931 לבטיחות אש, והוא בודק את זמן העמידות של כל אלמנט. זמן העמידות תלוי בחומר ממנו הוא עשוי (גבס, חול, בטון), בצורת האלמנט ובתפקיד שלו. בדיקת ההתאמה על פי תקן 931, תבדוק את עמידות האש של האלמנטים בבניין על פי הפרמטרים הבאים:

  • כושר הבידוד של האלמנט – פרק הזמן החולף מרגע תחילת חימום החומר ועד לרגע התחממות האלמנט שלא חשוף למקור החימום, או לרגע ההתחממות של נקודה אחרת באלמנט עצמו.
  • יציבות – פרק הזמן החולף מרגע תחילת חימום האלמנט ועד התמוטטותו בעקבות ההתחממות.
  • שלמות – פרק הזמן החולף מרגע תחילת החימום ועוד להופעתם של חורים או סדקים, המאפשרים לעשן והלהבות לחדור דרכם ולהתפשט.

בנוסף, איטום מעברי אש נדרש בתקן 931 לבטיחות מבנים ומיגונם, מתייחס בחלק השני שלו לצרכי האיטום, אופן הביצוע בפועל, החומרים המורשים לעבודה ואף לאיש המקצוע שמבצע את העבודה. על איש המקצוע להוות קבלן מוסמך, בעל ניסיון של חמש שנים ויותר בתחום.

חשוב לציין שלא מדובר רק במבנים חדשים, אלא גם במבנים קיימים שעברו שינויים, שיפוצים ואירועים כאלו ואחרים שהובילו להרס תשתיות. מבנים אלו מחויבים על פי חוק בבדיקה מחודשת קפדנית, ואיטום של כל מעברי האש במקום בכדי להחזיר את המבנה לרמת בטיחות מרבית במקרה של אירוע אש.

ייעוץ וליווי מקצועיים

מטרתכם היא להפוך את המבנה לבטוח וממוגן ברמה הגבוהה ביותר. לכן, יש להיעזר בחברה המתמחה בייעוץ הנדסי בתחומי בטיחות האש, במגוון פרויקטים. החברה תלווה את הפרויקט עוד משלבי התכנון הראשוניים, תקשר ביניכם ובין שירותי הכבאות באופן שוטף, תבצע סימולציות שונות על מנת לבקר באופן שוטף את תקינות המערכות, ועוד. איטום מעברי אש נדרש בתקן 931 ואנשי המקצוע יעשו כל שביכולתם כדי להבטיח לכם את האיטום והמיגון הטובים ביותר.

אנו ממליצים שלא להתפשר על החברה שתלווה אתכם, ולבצע סקר שוק מקיף שיסייע לכם למצוא את אנשי המקצוע המובילים, שבידיהם תוכלו להפקיד את בטיחות המבנה בראש שקט. הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר – אנו נגיע עד אליכם, נכיר אתכם ואת הצרכים שלכם מקרוב בבדיקה ראשונית במקום, ונבנה תכנית עבודה יעילה. זכרו, על בטיחות באש לא מתפשרים, ובעיקר לא על בטחונם של אלו הנמצאים בתוך המבנה.

 

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה