מהי סדנת פיתוח מנהלים ואיך היא יכולה לתרום לעסק שלךמהי סדנת פיתוח מנהלים ואיך היא יכולה לתרום לעסק שלך

קורס ניהול עסקי הוא אחד הכלים הטובים ביותר לחיזוק הקריירה של מנהלים ולקידומה. אתם תוהים כיצד קורסים לפיתוח מנהלים יכולים לייעל את הגישה הניהולית שלכם ולהכין אתכם לאתגרים בעתיד? תשובה לשאלה זו תוכלו למצוא במאמר זה.

מה מאפיין את הסדנאות הטובות ביותר לפיתוח מנהיגות ארגונית?

בימינו, הקורסים הטובים ביותר לפיתוח ארגוני מתמקדות בפיתוח מנהיגות הוליסטית, שלמה. לפיכך, סדנת פיתוח מנהלים אמורה לעסוק באומנות כמו גם בעסקים, במשפחה כמו גם בעובדים. זה לא בגלל איזה ניו אייג׳. למעשה, מחקרים שבדקו תכניות לפיתוח מנהיגות ארגונית מאשרים כי הצלחה ארוכת טווח בעסקים היא מנת חלקו של מנהל שמערב לא רק את הראש שלו אלא גם את ליבו.

מהי מנהיגות חזקה?

מנהיגים או מנהלים מעולים קובעים את הטון ואת החזון עבור צוותי העבודה והארגון שלהם. הם משתמשים במשאבים העומדים לרשותם כדי:

  • לפתור בעיות באופן יצירתי
  • להאציל סמכויות
  • לנהל את עומסי העבודה
  • להפנות את הארגון לכיוון היעדים שהציב לעצמו

מנהלים אלה מתקשרים באופן יעיל, משתפים פעולה ומקבלים החלטות. לא משנה באיזה ענף הם פעילים, או מהי מידת הניסיון שלהם – מנהיגים מעולים מתבוננים על סביבתם ומעצימים את הצוותים ואת העמיתים למען הצלחה משותפת.

בנוסף, כותרות לא מגדירות מנהיגות. עובד לא צריך להיות בתפקיד מנהל וגם לא זקוק לצוות עובדים גדול שמדווח לו על מנת שייחשב כמנהיג בארגון.

מהם היתרונות של סדנאות לפיתוח מיומנויות ניהול?

סדנה יעילה לפיתוח מיומנויות ניהול יכולה לשפר את הרווח של הארגון ואת הפרודוקטיביות שלו. ארגונים, המשקיעים בהדרכת העובדים והמנהלים בכול הרמות, רואים באופן עקבי החזר עבור השקעתם.

למרות ההשפעה הניכרת של המנהלים על החברה, לארגונים רבים אין אסטרטגיית ניהול אפקטיבית. והם לא רואים את הקשר בין פיתוח מיומנויות הניהול לבין פיתוח ארגוני ועסקי.

מנהלים מעולים תורמים לעובדים ולארגונים בכמה דרכים:

  • עבור הארגון, טיפוח כישורי הניהול יוצר מאגר כישרונות בתוך החברה ואפשרויות לקידום. זה מאפשר לארגון לשמר את העובדים, לשפר את המורל, ולבסס את חזון החברה.
  • עבור האנשים, יצירת מנהלים טובים יותר מועילה כמעט בכול קריירה, תפקיד או ענף בו יעבדו. סדנאות מנהלים עוזרות לשפר את הפרודוקטיביות ואת הביצועים בתנאים של לחץ. סדנאות אלה יכולות גם להגביר את האינטליגנציה הרגשית ולאפשר למנהל לעבוד בהצלחה עם קבוצות שונות של בני אדם.

כיצד שיפור כישורי הניהול תורמים לטובת העסק?

להיות מנהל מעולה ‎זה תהליך בלתי פוסק הדורש מחויבות מודעת. פיתוח מנהיגות והכשרה מתמשכת, מסייעים לארגון ולמנהלים למצב את עצמם במסלול ההצלחה בטווח הארוך, בדרכים כגון:

  1. לזהות את סגנון הניהול שלכם

סגנון הניהול הוא הדרך בה אתם מספקים כיוון, מניעים אנשים ומיישמים תוכניות. לכול אחד יש סגנון ניהול שונה, חלק מהמנהלים מתקשרים אסרטיביים וכוחניים וחלקם קודם מקשיבים ורק אחר כך מקבלים החלטות.

כאשר תבינו את סגנון הניהול שלכם, תוכלו להיעזר בחוזקות שלכם כדי להשתפר.

  1. להתמודד עם פערי המיומנויות שלכם

כדי להפוך למנהל אפקטיבי, יהיה עליכם לזהות את החולשות ואת החלקים שתרצו לשפר.

אולי אתם מתקשרים היטב בכתב אבל נאבקים כשאתם נדרשים לדבר בפומבי. לחלופין, ייתכן שאתם מנהלים שנחשבים כמנהיגים חזקים אבל מתקשים להתמודד עם ניהול סכסוכים.

התמודדות עם פערי מיומנויות בעזרת סדנה לפיתוח מנהיגות, יכולה לגייס את כישורי הניהול שלכם ולהגדיל את רמת הביטחון העצמי שלכם.

  1. לנקוט בצעדים לשיפור התקשורת שלכם

תקשורת גרועה מכשילה מנהלים. אתם עשויים להיות העובדים הכי נהדרים בארגון, אבל מה יוצא מזה אם אתם לא יכולים להעביר את הרעיונות שלכם לאחרים?

זיהוי מפורש מתי והיכן אתם זקוקים לשיפור של כישורי התקשורת שלכם, יוכל לעזור לכם לבחור באפשרויות ההכשרה הטובה ביותר.

  1. לתת משוב בונה באופן פעיל

משוב בונה הוא קריטי לשיפור ביצועי העובדים. משוב מגביר את המודעות העצמית ומספק לעובדים הדרכה ועידוד. כמנהל, חשוב לא רק להיות מסוגל לתת משוב בונה, אלא גם לקבל אותו.

לסיכום, סדנה לפיתוח מנהלים היא חלק חשוב בהכנת הדור הבא של המנהלים. ככול שהסביבה העסקית הגלובלית הולכת ונעשית יותר ויותר מורכבת, כך עולה הביקוש לקורסים לפיתוח עסקי איכותי.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה