מה זה פוליקרבונט והיכן משתמשים בו?מה זה פוליקרבונט והיכן משתמשים בו?

מחפשים פתרון עיצובי פשוט? חומר עמיד ואמין? במאמר זה תקבלו את הפתרון הפשוט!

מה זה פוליקרבונט?

פוליקרבונט הוא סוג נוסף של פלסטיק ולמעשה, הוא שם של משפחת חומרים מאותו הסוג. הפוליקרבונט משמש אותנו בתחומים רבים של החיים, עליהם נרחיב בהמשך, ופעמים רבות הוא אף מהווה תחליף לזכוכית, כאשר תכונותיו הייחודיות נדרשות לתפקיד ותכונותיה של הזכוכית אינן מתאימות לכך. התכונות המייחדות את הפוליקרבונט הן בעיקר חוזק ועמידות בפני חום וחומרים חריפים.

שימושים יום יומיים

השימושים העיקריים והיום יומיים של הפוליקרבונט נמצאים בעיקר בתחום המוסיקה ובתחום האופטיקה. בתחום המוסיקה, הפוליקרבנט משמש אותנו לייצור התקליטורים המוכרים לכולנו ובתחום האופטיקה, הוא החומר המשמש לייצור עדשות ראייה למשקפיים. בנוסף, הוא משמש גם לייצור של טלפונים חכמים. הדוגמה הנפוצה ביותר היא Samsung galaxy s5, שעיקר הפלסטיקה שלו עשויה פוליקרבונט והדבר נכון גם לגבי דגמים נוספים.

שימושים נפוצים אחרים

עד עכשיו עסקנו בשימושים היום יומיים בפוליקרבונט, אבל יש לו שימושים חשובים נוספים! לדוגמה, החומר משמש לציוד מעבדות, מגנים של המשטרה ומסכות הגנה לפנים, מארזים של ציוד רגיש, שלטי חוצות, מארזי מחשב, ציוד תאורה ועוד. חומר זה נבחר לשימושים אלו בזכות תכונת החוזק והעמידות שלו ולכן הוא נבחר לשימושים רגישים כל כך.

עקב אכילס

כמו לכל חומר, גם לפוליקרבונט יש עקב אכילס והוא, שהוא רגיש לשריטות. זוהי הסיבה לכך, שאמנם הוא יכול לשמש לציוד מגן ולשמור על מה או מי שנמצא מאחוריו, אבל כשהוא משמש לצרכי אופטיקה, מומלץ להוסיף לו ציפוי כנגד שריטות במטרה לשמור על העדשות ולאפשר למרכיב המשקפיים להשתמש בהם במשך תקופה ארכה וללא צורך להחליפם מסיבה זו בתדירות גבוהה.

השימוש בשבילכם

גם אם אינכם עוסקים באופטיקה, ייצור תקליטורים או ציוד מעבדות, אתם בהחלט יכולים להשתמש בפוליקרבונט לצרכים אחרים שלכם! לדוגמה, אם אתם רוצים עשות קירוי שקוף לבית או למשרד, מתקני תצוגה מרשימים, פתחי תאורה יוקרתיים ואפילו עוד פתח לכניסת אור השמש. את כל אלו ניתן לעשות בקלות עם פוליקרבונט.

עוד תכונה חשובה

תכונה חשובה נוספת של הפוליקרבונט היא, שמדובר על חומר קל משקל יחסית. עובדה זו מאפשרת שימוש קל בו ובעיקר כשמדובר על שימוש בלוחות גדולים כמו במקרים של קירוי, פתחי תאורה, מתקני תצוגה וכדומה. לדוגמה, אם אתם עורכים שיפוץ בבית ומעוניינים ליצור חציצה שקופה בין חדרים כאלו ואחרים, הכנסת לוח, גם אם הוא גדול מאוד, תהיה קלה הרבה יותר מאשר הכנסת לוח זכוכית באותו הגודל.

לסיכומו של עניין

פוליקרבונט הוא סוג של פלסטיק בעל תכונות ייחודיות, המאפשרות לנו להשתמש בו בתחומים רבים של החיים כדוגמת עיצוב, אופטיקה הגנה ועוד. זאת, בעיקר בזכות היותו חומר חזק ועמיד ועלויותיו הנמוכות ביחס ליתרונותיו.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה