כל מה שחשוב לדעת על ניתוח אףכל מה שחשוב לדעת על ניתוח אף

מאז ומתמיד קיימת התעניינות רבה בניתוחים פלסטיים, אבל סטיגמות ומידע שגוי עדיין מקיפים את התעשייה ואת המטופלים שלה. לכן, חשוב לקבל את כל המידע הנדרש כדי להגיע להחלטה נכונה לגבי הגוף שלך, ללא שיפוטיות, רק העובדות. הנה מה שצריך לדעת על ניתוח אף.

כמו כל ניתוח פלסטי, גם שינוי צורת האף ישפיע על הנראות שלך, אם כי כנראה יותר מאשר מתיחת פנים או הגדלת חזה.

האם גם את מתכננת לשנות את הגודל הצורה או המראה של האף שלך? אם כן, את לא לבד. ניתוח אף הוא הניתוח הקוסמטי השלישי מבחינת הפופולריות שלו. אם גם את שוקלת להצטרף לאלה שעברו את הניתוח, הנה כל מה שאת צריכה לדעת עליו.

שלב הייעוץ

ניתוח אף הוא הליך המפסל את צורת האף החיצונית ממניעים קוסמטיים או ממניעים בריאותיים כדי להקל על הנשימה. המטרה היא להעניק לאף מראה טבעי, כאילו מעולם לא נגעו בו, מראה שמאזן את פניהם של המטופלים בצורה מושלמת.

הצעד הראשון בתהליך זה מתחיל בהתייעצות עם מנתח פלסטי מוסמך. לאחר עבודת הניירת וביצוע התצלומים הראשוניים, המנתח ישוחח עם המטופלת על כל דאגותיה הקוסמטיות ויבדוק גם אם קיימות בעיות נשימה בתוך האף. לאחר מכן, המנתח יעביר את התצלומים ישירות למחשב ויראה למטופלת את מטרתו הייעודית של הניתוח.

ייתכן שהמנתח יציג תמונות ״לפני ואחרי״ של מטופלים אחרים עם אפים דומים לאף של המטופלת. המנתח יודיע למטופלת אם היא מועמדת טובה לניתוח או לא.

המועמדים האידיאליים

אנשים עם מצבים כגון:

 • גשר אף גבנוני
 • אף רחב מדי או צר מדי
 • אף עם קצה בולט (עגול, בולבוסי, שמן או לא פרופורציונלי לפנים)
 • אף עם קצה מוטה למטה (זווית של פחות מ-90o בין השפה העליונה לקצה האף.
 • עיוותים פוסט טראומטיים (סטיית האף לאחר פגיעה)
 • בעיות בדרכי הנשימה (התמוטטות השסתום הפנימי וסטיית מחיצות)

שיקולים נוספים:

 • גיל – מעל גיל 15
 • בגרות רגשית
 • ציפיות ריאליות
 • היעדר דיסמורפיה (dysmorphia) גופנית

ההכנה

כמו בכל הליך כירורגי אחר, ההכנה מועילה הן לביצוע הניתוח באופן חלק והן להתאוששות. כדי לסייע בהפחתת הנפיחות, הדימום והחבורות, מומלץ להקפיד על משטר תזונה קפדני לפי הוראות המנתח, כולל הימנעות מקפאין, אלכוהול ועישון, חודש לפני הניתוח.

התהליך

ניתוח אף ניתן לבצע בשתי דרכים: פתוח או סגור. שתי הגישות כוללות ביצוע חתכים באזור הנחיריים הפנימי, אך הגישה הפתוחה כוללת גם חתך חיצוני בפינת האף בקצה הרקמה החוצה את הנחיריים. הגישה הפתוחה משמשת לביצוע שינויים גדולים יותר באף. חתך זה משאיר צלקת קבועה.

בניתוח אף סגור כל החתכים מתבצעים בתוך האף ואין סכנה להצטלקות. באמצעות החתכים הפנימיים, המנתח מעצב ומפסל את האף לפי הצורה המצופה.

המנתח הפלסטי יבחר את החתכים המתאימים ביותר לפי הצורך הספציפי של המטופל. בסופו של דבר, המנתח הפלסטי לא משנה את הפנים אבל הוא מרכך ומשפר את האיזון הכללי.

סיכונים

בכול ניתוח קיימים סיכונים וכך גם בניתוח אף, למרות שהוא נחשב להליך בטוח מאוד. הסיכון הגדול ביותר של ניתוח אף הוא תוצאה גרועה. מסיבה זו, בהשוואה לניתוחים פלסטיים אחרים, יותר אנשים שעברו ניתוח אף חוזרים לקליניקה לשיפור התוצאה.

תוצאה גרועה יכולה להתבטא בשני אופנים:

 • מבחינה קוסמטית: מראה לא רצוי.
 • מבחינה רפואית: אי הצלחה לשפר את הנשימה.

תקופת החלמה והתאוששות

תקופת ההתאוששות תלויה בסוג של ניתוח האף, אבל עבור שני הסוגים, ניתוח פתוח או סגור, תקופת ההתאוששות נמשכת כשבועיים. רוב המטופלים מצליחים להתאושש מהר יותר, בתוך חמישה עד שישה ימים (בדרך כלל בהליכים הסגורים). כלומר, לאחר כשבוע אפשר להסיר את הקיבוע מעל האף ולצאת החוצה. לאחר הסרת הקיבוע, ייתכן ויהיו חבורות באזור, אותן אפשר להסתיר בעזרת איפור.

בעוד שההחלמה הראשונית היא מהירה ברוב המקרים, תהליך הריפוי הפנימי הוא איטי יותר ממה שחושבים ויכול להימשך בין שנה ל-3 שנים. עד שהעור שנחתך מתכווץ למסגרת החדשה.

האם זה כואב?

למרות הנפיחות והחבורות שלאחר הניתוח, המטופלים בדרך כלל מדווחים על כאב נסבל, שניתן לטיפול באמצעות תרופות מרשם.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה