חולם להיות איש דירקטוריון? כך תגיע לשםחולם להיות איש דירקטוריון? כך תגיע לשם

אתה רואה את החברים שלך מהצבא, מהילדות ומהמילואים מתחילים לקבל תפקידים בכירים ולאחר מכן מתקבלים כדירקטורים. לכאורה, יש להם את הקשרים הדרושים, איש היח"צ הנכון או שפשוט זכו להיות במקום הנכון בזמן הנכון. כעת, מתחיל לחלחל גם אצלך החלום. לאחר הפרישה – אתה חולם להיות בדירקטוריון. אולי אפילו עשור מוקדם יותר. במאמר הבא ננסה לשרטט לפניך שלב אחר שלב את הדרך הנכונה להגיע לשם.

חבר שמכיר חבר

התחלת כניסה לארגון גדול במשרת דירקטור מתחילה בבחינה של הקשרים האישיים שיש לך היום. חברות גדולות לא יקחו בדרך כלל דירקטור חיצוני אם לא קיבל המלצה לפחות מאחד מחברי הדירקטוריון הקיימים או הדרג הניהולי בחברה. גם אם אתה "שוחה בעיניים עצומות" בתחום שבו החברה עוסקת – לא מספיק רק הידע או המוניטין שצברת. תצטרך מעט קשרים.

למד להיות דירקטור

השלב הבא הוא הצטרפות למערך הכשרה בו תלמד את כל מה שחבר דירקטוריון צריך לדעת. אילו נתונים מספריים חשוב לגלות על החברה, מה מתרחש בישיבת דירקטוריון ולמה מצפים ממך למעשה. כמובן, יש הבדל בין דירקטורים בחברות פרטיות, ציבוריות או ממשלתיות. בכל אחד מהם הדרישות יהיו מעט שונות. אם אתה לומד קורס דירקטורים מקצועי תדע את כל הסודות הקטנים של השתלבות בדירקטוריון קיים ואף תוכל לערוך סימולציות של ישיבות דירקטוריון.

שכר מתגמל עבור כמות שעות מועטה

אחת הסיבות שרבים רוצים לשמש כדירקטורים הוא היכולת לזכות בשכר מתגמל עבור כמות שעות מועטה יחסית. לצד העבודה בשעות הגמישות אתה גם זוכה למוניטין ולקשרים רבים נוספים עם חברי דירקטוריון הנמצאים בנקודות מפתח חשובות במשק. חשוב לזכור כי כאשר אתה מתחיל לחפש את המקום הנכון עבורך, בתחילה לא יפתחו בפניך משרות רבות ויתכן שתצטרך להתפשר על חברות בדירקטוריון בחברה קטנה יחסית או פחות מוכרת.

אם זכית והצלחת להיבחר לכהונה נוספת (כל כהונה היא של שלוש שנים – עם מגבלה של שלוש כהונות) יפתחו בפניך דלתות רבות לחברות בדירקטוריונים בארגונים נוספים. אחת הדרכים לקבל המלצה לדירקטוריון נוסף היא באמצעות חברי הדירקטוריון הקיימים בחברה הראשונה בה הצלחת להשתלב.

הוכח שיש לך ערך מוסף לתת – תוך שאתה לומד מהדירקטורים הקיימים

חלק מהחברות מתייחסות לדירקטוריון כחותמת גומי שנועדה לאפשר למובילי החברה להוביל שינויים רצויים. אך, חברות אחרות מעסיקות דירקטורים חיצונים על מנת לקבל זווית ראייה נוספת, חדשה, על התחום שבו הארגון פועל. בדירקטוריון כזה תוכל להשפיע ולשנות ואף לתת ערך מוסף משלך.

אם אתה מגיע לאחר ניסיון ניהולי – כמו ניהול בית חולים או ששימשת כסמנכ"ל כספים בחברה גדולה תוכל לתת ערך נוסף מעולמות התוכן שלך ולהפוך את שלוש השנים הללו לתקופה בה אתה מהווה חלק משמעותי מהארגון. גישה זו צריכה להוביל אותך בפגישות מול הדירקטוריון כאשר אתה מנסה להתקבל כחבר.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה