הסכם סודיות - חינם או בתשלום?

$(function(){setImageBanner('5ed7615b-a6e5-4458-bb06-b539181ec739','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46569);})

הסכם סודיות - חינם או בתשלום?

באינספור אירועים מקצועיים, אישיים ופומביים, התקשרות בין שני גופים או אנשים שונים מחייבת שמירה על רמה מסוימת של סודיות לטובת תהליך העבודה המשותף לכולם. בין שמדובר על עובדים חיצוניים בחברות, ובין שמדובר על נותני שירותים בתחומים בין אישיים רגישים, הפתרון הכי טוב שקיים כיום בעולם המשפטי הוא חתימה על הסכם סודיות  – בחינם או בתשלום, בשביל להבטיח שההתקשרות בין שני הצדדים תצליח לעמוד בכל דרישות הדיסקרטיות. בעיקרון, הסכם סודיות מעגן את כל הסעיפים בהם אתם מבקשים לשמור על מידת חשאיות, על בסיס ניסוחים משפטיים מקצועיים ואיכותיים, שיכולים להגן עליכם בכל אירוע משפטי שהוא.

איך לבחור הסכם סודיות - חינם או בתשלום?

בשביל להתאים הסכם סודיות – חינם או בתשלום, צריך קודם כל להבין מה הם הצרכים המשפטיים שלכם. על פי רוב, בהסכם סודיות חינמי, יש יותר אתגרים, במיוחד מפני ש:

  1. הסכם בתשלום הוא הסכם נגיש - כשאתם בוחרים לערוך את ההסכם שלכם, יש אפשרות לגשת אליו ולשנות אותו בהתאם לצרכים המשתנים שלכם. כך ניתן ליצור הסכם אחד אותו תערכו בכל סיטואציה בשביל להתאים לצורך ולשמור על הזכויות שלכם.
  2. הסכם גנרי וחד גווני - בדרך כלל, שימוש בהסכם סודיות חינמי הוא שימוש שמוגבל מבחינת זכויות היוצרים שלו, והוא לא תמיד מצליח להגן תחתיו את כל הדרישות של הלקוח. במיוחד מפני שלא ניתן לצפות אירועים מבחינה משפטית, מבלי להכיר את הלקוח.
  3. לא תמיד מכסה את כלל הצרכים שלכם - אתם עשויים לחתום היום על הסכם סודיות חינמי, ולהיות בטוחים במאת האחוזים שאתם מוגנים מכל תרחיש. אבל בין רגע מתגלה שהצד השני לא מצליח לעמוד בתנאי העבודה כפי שאתם רואים אותם, אבל ההסכם פשוט לא מגן עליכם מבחינה משפטית.
  4. עלולים לשלם עליו ביוקר בהמשך הדרך - כשיש בעיות ו"חורים משפטיים" בהסכם סודיות, אתם עלולים להפסיד זמן, כסף ואנרגיות על טיפול בבעיה נפיצה וקשה במיוחד. בין שמדובר על דליפה של מידע סודי מהחברה שלכם ובין שמדובר על תקלות אל מול אנשי מקצוע, בעבודה על תיק משפטי אישי. הסכם סודיות חינמי, יכול לגרום לכם לשלם הרבה יותר כסף על טיפולים משפטיים בעתיד.

אם חשובה לכם ההגנה המשפטית - ייתכן ותרצו להשקיע בליווי מקצועי

חלק מהתפיסה המקצועית של מנהלים בארגונים גדולים, מתייחס לאופן שבו מתמודדים עם בעיות משפטיות. אמנם, היום ניתן להוריד הסכם סודיות בחינם בעזרת אתרים נוחים ונגישים, שיכולים לציור גרסאות שונות של הסכמים. אבל, בשביל למנוע תקלות ובעיות בהמשך הדרך, יכול מאוד להיות שתרצו להשקיע קצת יותר משאבים ולפנות לעזרתו של עורך דין מומחה בתחום, איתו תוכלו לערוך הסכם שמתאים לתנאים ולצרכים שלכם.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה