צביעה וטריקה יקרה 

$(function(){setImageBanner('bfe4088a-857e-4cd8-a1ad-4bb92f682bd1','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46569);})

במהלך צביעת חניון בנין משרדים בהרצליה, הפעילו אנשי האחזקה את מאווררי החניון בעוצמה מקסימלית על מנת לאוורר את המקום. כתוצאה ומכך  דלת החניון נטרקה בעוצמה על כף ידו של תושב אשקלון, שעבד במקום. הוא נפגע ופוצה בכ-150 אלף שקל. את האיש ייצג עורך הדין איל כהן

מערכת אשקלונים | צילום: עו"ד איל כהן 

מי מאיתנו לא מכיר את מערכות האוורור של החניונים התת קרקעיים, כאשר אנו חונים מתחת לקניון או לבניין משרדים מופעלים מאווררי ענק לצנן את האוויר החם מתחת לפני האדמה. אלא שמאווררים אלו, עובדים בסנכרון מלא עם הדלתות, על מנת למנוע מצבים בהם הדלת תיטרק חזק מדי וחלילה תגרום נזק למבקרים באותו בנין.

במצב רגיל עוצמת המאווררים מסונכרת עם מנגנון הסגירה ההידראולי של הדלתות. אלא שלפני כארבע שנים נערכה באותו חניון צביעה. על מנת לאוורר את המקום החליט האחראי על החניון להפעיל את המאווררים בעוצמה מרבית, על מנת להעביר את ריח הצביעה ולאוורר את המקום, לימים יתברר כי אותה טעות תעלה כ-150 אלף שקלים ואצבע כואבת.

תושב אשקלון שעבד כאיש אחזקה במקום, וכמובן לא ידע על עוצמת המאווררים נכנס לחניון ופתח את הדלת. אלא שלתדהמתו עקב עוצמת האוויר, הדלת נטרקה בחוזקה על אצבעו, והתוצאה הייתה כואבת. הוא החל לזעוק מכאבים ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. בצילום שערך במקום התברר כי בעקבות המכה הוא סובל משבר באצבע. בעקבות השבר, הוא אף הוגבל בתנועה, נעדר מעבודתו קרוב ל-3 חודשים ונאלץ לבצע טיפולי פיזיותרפיה, על מנת להחזיר את ידו השמאלית לתפקוד מלא.

לאחר המקרה פנה לעורך הדין איל כהן - ממשרד עורכי הדין כהן- קריסי המומחים לדיני נזיקין- בבקשה כי יסייע לו. 
ראשית פנה התובע לביטוח הלאומי באמצעות עו"ד כהן ונקבעו לו אחוזי נכות בגינם קיבל פיצוי מהביטוח הלאומי ולאחר מכן הגיש עו"ד כהן תביעה כנגד הבניין והחברה המפעילה אותו. "מעשיה ומחדליה של הנתבעת עולים כדי רשלנות", טען עו"ד כהן בכתב התביעה.

לטענתו של עו"ד כהן, האחריות הבלעדית על תוצאות התאונה, היו של החברה המפעילה  את המקום. בנוסף דרש עו"ד כהן בתביעה לפצות את הנפגע מאשקלון, בגין הוצאות רפואיות, עזרה וסיעוד בעבר, והפסד השתכרות. בהסכם פשרה שנחתם לאחרונה נקבע כי האיש יפוצה ב-85 אלף שקלים מהחברה, בנוסף יקבל גם 57 אלף שקלים מביטוח לאומי וכן תשלום עבור ימי היעדרותו ובסך הכל כ-150 אלף שקלים בעקבות נזקיו בגין התאונה. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה