כל מה שצריך לדעת לפני שלוקחים הלוואה לרכבכל מה שצריך לדעת לפני שלוקחים הלוואה לרכב

קניית רכב חדש היא אחת העסקאות הפיננסיות הגדולות ביותר שהישראלי הממוצע עושה במהלך חייו. למעשה, במרבית המקרים רק נטילת משכנתא ורכישת בית חדש למגורים עולה בהיקפה מבחינה פיננסית על עסקת הרכישה של רכב חדש. העצירה במכירות הרכבים בעקבות משבר הקורונה חיזקה את הנטייה של יבואניות הרכב להעניק תנאי רכישה טובים ולפרוס את התשלומים עבור הרכב על פני תקופה ארוכה. במקביל התגבשה התובנה בקרב בעלי רכבים שרכישת רכב משנתון מתקדם תשפר מאד את חווית הנסיעה והנהיגה וגם תפחית את מספר התקלות וההוצאות על תיקונים לרכב. כתוצאה מכל אלה, עלו בצורה ניכרת סכומי ההלוואות שרוכשי רכבים לוקחים לצורך הרכישה. מהי הלוואה לרכב ומה המשמעויות שלה? מה צריך לדעת לפני שלוקחים  הלוואה לרכישת רכב חדש? איפה הכי כדאי לקחת הלוואות לרכבים?

הלוואה לרכב והמשמעויות שלה

הלוואה לרכב היא הלוואה שמעמיד מוסד בנקאי או מוסד פיננסי חוץ בנקאי לטובת רכישת הרכב הרצוי. למעשה, מדובר בסוג של משכנתא כאשר הרכב עצמו משמש כעירבון בידי המוסד הפיננסי כנגד ההלוואה שהעניק. יש מקרים שבהם הגוף המבצע את מכירת הרכב מעניק בעצמו הלוואה לצורך הרכישה, או לכל הפחות מתווך בין הרוכשים לחברה או גוף פיננסי שיעניק בסיכומו של עניין את ההלוואה המבוקשת. מבחינת הרוכשים, מדובר בהלוואה שהתקבלה בקלות יחסית ללא צורך בהעמדת ערבויות נוספות. עם זאת, החזרי ההלוואה מתווספים על ההוצאה החודשית הקבועה למשך כל תקופת ההלוואה וחשוב לקחת את זה בחשבון. הלווים חייבים לדעת שבתום תקופת האחריות יתווספו ההוצאות בגין טיפולים ברכב להוצאות בגין ההחזרים הקבועים של ההלוואה, היכולים להתפרש על פני מספר שנים.

מה צריך לדעת לפני שלוקחים הלוואה לרכישת רכב

אחד הדברים שכולם יודעים ועדיין חשוב להזכיר, היא שככל שעובר הזמן חלה ירידה בערך הרכב. בשלב כל שהוא עלול בהחלט להיווצר מצב משונה לכאורה,  שבו יתרת ההלוואה גבוהה ממחיר הרכב בנקודת זמן כל שהיא. בנוסף, הרכב נשאר למעשה בבעלות המלווה כל זמן שהחזר ההלוואה לא הסתיים. רק לאחר מכן הרכב עובר לידי הקונה ונמצא בבעלותו המלאה. דבר  נוסף שחשוב באמת, כדאי ואפילו צריך לעשות לפני שלוקחים הלוואה הוא לברר האם אין אפשרויות אחרות לרכישה, כדוגמת רגישת רכב בליסינג רגיל או ליסינג תפעולי. אופן רכשה כזה  מפחית את הדאגה של הרוכש לטיפולים ברכב ולתחזוקה שלו. אבל מה שחשוב לדעת באמת הוא שכיוון שמדובר בסכומי כסף משמעותיים, כדאי לעשות סקר שוק ולבדוק היכן אפשר להשיג הלוואה לרכב בתנאים הטובים ביותר ולחסוך כסף על הריבית וההצמדה ועל ההחזר החודשי. רוצים הלוואה לרכב? אתם בדיוק היכן שצריך. צרו קשר כעת והמומחים של טפחות יחזרו אליכם ויסיעו לכם להשיג את המימון הנדרש בתנאים בטובים ביותר.  

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה