הנהגת הועמדה לדין, אבל המשטרה תשלם לה פיצוי:משטרת ישראל תשלם פיצוי כספי בסך אלפי שקלים לנהגת תושבת אשקלון שהועמדה לדין בגין גרימת תאונת דרכים. כך קבע השבוע בית המשפט המחוזי בלוד. עו"ד עידן גיספן: "על משטרת ישראל לדעת כי במידה ותעמיד לדין נהגים אשר לבסוף יתברר כי אינם אשמים, עליה לשאת בהוצאות הגנתם"

סיון סבג-אסולין | צילום: אילוסטרציה, ארכיון תאונת אופנוע 

תושבת אשקלון אשר הועמדה לדין בגין גרימת תאונת דרכים בה נפצע קשה רוכב אופנוע תקבל פיצוי בסך של 8,000 שח ממשטרת ישראל. כך קבע בית המשפט המחוזי וזאת לאחר שבית המשפט לתעבורה זיכה את הנהגת מאחריות לתאונה.

תאונת הדרכים בגינה הואשמה הנהגת, אירעה לפני כארבע שנים בכביש 4. מכתב האישום עלה כי הנהגת סטתה ברשלנות ובקלות ראש מהנתיב הימני לנתיב שמאל, ובכך בעצם חסמה את דרכו של נהג אופנוע שנסע באותו כיוון וגרמה להתנגשות בין כלי הרכב. כתוצאה מההתנגשות, נהג האופנוע פגע במעקה הבטיחות מימין ובהולך רגל שעמד בשולי הדרך. נהג האופנוע, הולך הרגל ועוד שני נוסעים נוספים נחבלו כתוצאה מהתאונה. 

[pic_9199]
עו"ד עידן גיספאן 

השבוע, בתום משפט שהתנהל כאמור 4 שנים שנים, הנהגת תושב העיר זוכתה מחמת הספק באחריות לתאונה. הנהגת יוצגה על ידי עו"ד עידן גיספאן, שטען לאורך המשפט כי הסטייה מנתיב הנסיעה היא לא הגורם לתאונה, אלא רשלנותו של רוכב האופנוע אשר יכל למנוע את התאונה ולא עשה זאת. לאחר ניהול הליך משפטי ארוך שכלל עדויות מומחים ובוחני תאונות דרכים, החליט כאמור בית המשפט לתעבורה לזכות את הנהגת מחמת הספק. 

עם קבלת הזיכוי, עו"ד גיספאן טען כי משזוכתה הנהגת על המשטרה לפצות אותה בגין הוצאות הגנתה ובית משפט השלום דחה את בקשתו. בערעור שהגיש לבית המשפט המחוזי, קבע בית המשפט המחוזי כי על המשטרה לפצות את הנהגת ולשלם לה סך של 8,000 שח כפיצוי.

עו"ד גיספן מסר בתגובה ל"אשקלונים": "על משטרת ישראל לדעת כי במידה ותעמיד לדין נהגים אשר לבסוף יתברר כי אינם אשמים עליה לשאת בהוצאות הגנתם".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה