חודשיים לגזר הדין: הפרקליטות דורשת 7 שנות מאסר לאיתמר שמעוני

setImageBanner('85d6f7a7-72f9-4a73-88ae-52a5ad4af038','/dyncontent/2020/12/3/e16a8f3d-1730-4a37-894e-79d239a566cf.gif',11576,'',525,78,false,46569);

בחודש ספטמבר ייגזר דינו של ראש העיר לשעבר, איתמר שמעוני. במסגרת הטיעונים לעונש, דרשה הפרקליטות להטיל עליו עונש מאסר של כ-7 שנות מאסר ועוד קנס כספי כבד בגובה 3.2 מיליון ש"ח. שמעוני: "דרישת הפרקליטות למאסר ממושך מוגזמת"

סיון סבג-אסולין | צילום: ארכיון, איתמר שמעוני בבית המשפט 

היום (שלישי), התקיים הדיון האחרון בטיעונים לעונש במסגרתם יוכרע מה יהיה גזר דינו של ראש העיר לשעבר, איתמר שמעוני. על פני מסמך בן 65 עמודים, נימקה הפרקליטות כי היא דורשת עונש מאסר בפועל לכל ארבעת הנאשמים בתיק: איתמר שמעוני, עופר שמעוני, יואל דוידי ומשה פונטה, כל אחד לפי חלקו. גזר הדין יינתן בתאריך 16.9.20 בשעה 09:00. 

כזכור, בחודש נובמבר הורשעו המעורבים בפרשה בבית המשפט המחוזי בתל אביב. ראש העיר לשעבר, איתמר שמעוני, הורשע בגין ארבעה סעיפי אישום שונים בקבלת שוחד, הפרת אמונים והלבנת הון. במסגרת הטיעונים לעונש נכתב מטעם הפרקליטות: "אין חולק על העובדה, שהרשעתו של איתמר מהווה עבורו נפילה 'מאיגרא רמא לבירא עמיקתא'. אין ספק כי החקירה, הגשת כתב האישום וההרשעה, מביאים עמם פגיעה במעמדו הציבורי. ברי כי לא פשוט לעבור ממעמד של ראש עיר, למעמד של חשוד, ולאחר מכן להיות מורשע בפלילים. עם זאת, בית המשפט קבע לעניין זה כי דווקא רום המעמד מהווה נסיבה לחומרא – אותו מעמד רם הוא עילה להחמיר בעונש. הסיבה בעטיה נפל הנאשם מרום מעמדו נעוצה במעשיו העבריינים שלו, ועל כן אין לו להלין אלא על עצמו בלבד שהרי מדובר בתוצאה ישירה וטבעית של מעשיו".

[pic_5608]

איתמר שמעוני - הפרקליטות דורשת להטיל עליו עונש כולל של 6 שנים ועשרה חודשים ועוד קנס כספי של 3.2 מיליון ש"ח בסך הכל:

את הדרישה להטלת העונש נימקה הפרקליטות תוך שהיא מתייחסת לכל אחת מארבעת ההרשעות בנפרד: במסגרת ההרשעה הראשונה, שמעוני הורשע בקבלת שוחד בגובה 150 אלף ש"ח מאיש העסקים יואל דוידי, בעבירת הלבנת הון ובעבירות של מרמה והפרת אמונים בשל פעולות שעשה בניגוד עניינים. בגין הרשעה זאת דורשת הפרקליטות את עונש המאסר הכבד ביותר בן 4 שנים וקנס בגובה 600 אלף ש"ח.

במסגרת ההרשעה השנייה, שמעוני הורשע בעבירה של הפרת אמונים בגין סכום של 100 אלף ש"ח מאיש העסקים גבי מגנזי, באמצעות מקורבו משה פונטה. על כך דורשת הפרקליטות שנת מאסר אחת בפועל וקנס בגובה 400 אלף ש"ח.

במסגרת ההרשעה השלישית, הורשע שמעוני בעבירה של הפרת אמונים בכך שקיבל 550 אלף ש"ח, דרך מקורבו משה פונטה - כספים שלא ידע להסביר את מקורם. על הרשעה זאת דורשת הפרקליטות 10 חודשי מאסר וקנס בגובה 2.2 מיליון ש"ח.

במסגרת ההרשעה הרביעית, הורשע שמעוני בגין בעבירות מס, על כך שקיבל 835 אלף ש"ח ולא דיווח על הכנסה זו.  בגין עבירה זאת, דורשת הפרקליטות שנת מאסר אחת. כמו כן, הפרקליטות דורשת  להטיל על שמעוני קלון ולהפסיק את כהונתו כחבר מועצת עיר. 

[pic_9716]

עופר שמעוני - הפרקליטות דורשת להטיל עליו עונש מאסר בן שנתיים וחצי בפועל וקנס כספי בגובה 600 אלף ש"ח:

אחיו של ראש העירייה לשעבר, עופר שמעוני, הורשע בעבירות של הלבנת הון וקבלת שוחד בצוותא. בכך שהוא הועסק אצל איש העסקים יואל דוידי וקיבל ממנו את כספי השוחד עבור אחיו איתמר. בפרקליטות דורשים עונש מאסר בן שנתיים וחצי וכן קנס בגובה 600 אלף ש"ח.

[pic_9711]

יואל דוידי - הפרקליטות דורשת להטיל עליו עונש מאסר בן שנה וחצי וקנס כספי בגובה 600 אלף ש"ח. 

איש העסקים, יואל דוידי, הורשע בעבירה של מתן שוחד לשמעוני בגובה 150 אלף ש"ח, וכן  בביצוע עבירות מס בנוגע לרישומם של כספי השוחד. הפרקליטות דורשת מבית המשפט להטיל על דוידי שנת מאסר וחצי ובנוסף קנס בגובה 600 אלף ש"ח.

[pic_10933]

משה פונטה - הפרקליטות דורשת להטיל עליו עונש מאסר בן 20 חודשים וקנס כספי בגובה 2.6 מיליון ש"ח.

איש סודו של איתמר שמעוני הורשע כזכור בשתי עבירות של הפרת אמונים. במקרה הראשון על כך שקיבל עבור שמעוני סכום של 100 אלף ש"ח מאיש העסקים גבי מגנזי. במקרה השני, הורשע פונטה בכך שגייס עבור שמעוני 550 אלף ש"ח אשר מקורם אינו ידוע.

במסגרת הטיעונים לעונש נכתב מטעם הפרקליטות כי: "איך ינהג הציבור כאשר ראש העיר נבחר האמון על הקופה הציבורית, ואחיו, ניזונים מידי יזם המבקש לקדם את האינטרסים הפרטיים שלו ופועלים, במענה לבקשות היזם בעניינים שונים, בין היתר גם כדי להטות כספי עירייה באופן שיפגע בעיתון המתחרה עסקית, עד כי מהמתחרה העסקי נמנעים לחלוטין כספי פרסומים מהעירייה? אירועים אלו פוגעים פגיעה ממשית בערכים המוגנים וישנו חשש כבד כי המסר שיחלחל לציבור הוא כי אין די בדרכים לגיטימיות כדי לקדם את ענייניו וכי עבירה על החוק, מתן שלמונים, קיצור הליכים הסתרה הסוואה אלו הן הדרכים לקדם אינטרסים עסקיים. בכך טמונה סכנה של ממש להתפוררות מרקם החיים כמדינה שומרת חוק". 

איתמר שמעוני, הגיב לדרישת הפרקליטות וכבר הודיע כי ישקול הגשת ערעור במידה וייגזר עליו עונש מאסר ממושך. "הטיעונים לעונש נמשכים ואנו עושים מאמצים רבים לשכנע את בית המשפט להקל בעונש הצפוי", כתב שמעוני. "אני טוען שדרישת הפרקליטות למאסר ממושך מוגזמת, אבל נמתין להכרעת בית המשפט בגזר הדין ובהתאם נשקול הגשת ערעור. יש לנו טיעונים טובים שיכולים להפוך את הקערה על פיה. בזכות האמונה הגדולה בבורא עולם ובעזרת ה' נשמע בשורות טובות". 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה