משרד אדריכלים - פגישה עם האדריכל

$(function(){setImageBanner('abe01c0f-f98b-458a-ac17-4d4e71b01ad7','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46615);})

משרד אדריכלים - פגישה עם האדריכל

בניית בניין או מבנה חדש, או שינויים משמעותיים במבנה קיים, דורשים תכנון מראש וקבלת אישורים לביצוע העבודה על פי התוכניות מהרשויות המקומיות השונות. מי שאמון על התכנון הראשוני, כמו גם על הביצוע של העבודה בהתאם לתוכניות הקיימות. הוא למעשה האדריכל. למרות שבעבודה מעורבים בעלי מקצוע מיומנים כולל מהנדסים ובעלי מקצוע מתחומים אחרים. הרי שהאדריכל הוא הכוח המניע מאחורי העבודה. האדריכל הוא זה אשר העבודה מתחילה אצלו והוא זה המאשר את הסיום שלה בפועל. מהו בעצם אדריכל ומה בינו לבין מהנדס בניין? מהם השלבים הקיימים מהתכנון של מבנה או בית חדש ועד להוצאת התוכנית אל הפועל? בשורות הבאות נתמקד בתפקידו החשוב של משרד אדריכלים ושל אדריכל ספציפי בתהליך הקמה של מבנה חדש ובהשפעה שלו על התוצאה הסופית.

מהו האדריכל ומה בינו לבין מהנדס בניין

האדריכל (ארכיטקט בלע"ז) הוא למעשה בעל המקצוע האחראי על תכנון מבנים. ברמות הגבוהות יותר, אדריכל יכול להיות גם אחראי על תכנון של קומפלקס מבנים, מתחם עירוני שלם או אפילו תכנון של עיר בשלמותה מהמסד ועד לטפחות. ההכשרה של האדריכל זהה במידה רבה להכשרה של מהנדס, אבל היא רחבה הרבה יותר. אם תפקידו של המהנדס הוא בעיקר לשמור על החוזק ועל היכולת של המבנה לעמוד בעומסים גדולים ביותר של משקל ובמצבים קשים כגון רעידות אדמה, שיטפונות ופגעי טבע אחרים, הרי שהאדריכל אמור, בנוסף לכל אלה, לתכנן את המבנה בהתאם לדרישות, לצרכים וכן להעדפות של המשקיעים שבכספם יוצאת הבנייה של המבנה מהכוח אל הפועל. מבחינת הרשויות האמונות על הבנייה, האדריכל הוא זה המתכנן בפועל את תוכניות הבניה והוא זה האמון על ההגשה והאישור שלהן ברשות המקומיות או העירונית. משרד אדריכלים אחד יכול לעסוק במקביל במספר פרויקטים גדולים של בנייה, כאשר לכל פרויקט יש אדריכל אחד המלווה אותו החל משלב התכנון, עבור דרך שלבי הבנייה השונים וכלה באישורים הסופיים לתקינות המבנה. מהנדס הבניין מקבל את התוכנית האדריכלית והופך אותה לברת ביצוע מבחינה הנדסית. לרוב, משתדל המהנדס להיצמד ככל האפשר לתוכנית הארכיטקטונית. אבל במקרים שבהם התוכנית עלולה לפגוע בבטיחות של הדיירים במבנה או לסכן אותם בכל צורה שהיא, דעתו של המהנדס קובעת והאדריכל צריך לערוך את השינויים המתבקשים בתוכנית ולהתאים אותה לדרישות ההנדסיות. בנוסף, המהנדס עורך את חישובי הכמויות ומתרגם את התוכנית האדריכלית לכמויות של מלט, ברזלים, מרצפות ומרכיבים שונים – עד למסמר האחרון.

שלבים בתכנון אדריכלי ובנייה של מבנה

השלב הראשון בתכנון אדריכלי הוא שרטוט של תוכנית אדריכלית המתאימה לתא השטח שעליו עומד המבנה החדש לקום. בדרך כלל, התוכנית הראשונית משורטטת אחרי שהאדריכל נפגש עם היזמים המקימים את המבנה ותיאם איתם ציפיות לגבי הרצונות וההעדפות שלהם בכל מה שקשור במבנה. בסיכומו של עניין, דעתם של היזמים חשובה כיוון שהמבנה שייך להם והם אלה המשקיעים בו את כספם. בשלב הבא, לאחר שהצדדים הסכימו על המבנה העתידי, משרטט האדריכל את התוכנית הסופית. הוא מגיש את התוכנית לאישור. ובשלב הזה התוכנית עוברת דרך כל הגופים האחראים. אדריכל המכיר את המערכת יכול לזרז במידה ניכרת את קבלת האישורים תוך היענות לדרישות של הגורמים השונים במהירות ומתן תשובות שיניחו את דעתם בנושאים שונים. לאחר האישור מתחיל שלב הבנייה, שגם עליו אמור האדריכל לפקח ולוודא שהבנייה מתקדמת בהתאם לתוכניות. אם יש בדעתכם להקים מבנה חדש, אתם במקום הנכון. צרו קשר כעת ואנשי המקצוע שלנו יסייעו לכם בתכנון ובביצוע של המבנה מהמסד ועד לטפחות.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח. 

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה