מהו ביטוח מבנה ותכולה ומה הוא מכסה?

$(function(){setImageBanner('ce1faa61-950b-471c-aca6-6009ddd0388f','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46615);})

מהו ביטוח מבנה ותכולה ומה הוא מכסה?

למרות שאנחנו חיים בעידן שהופך להיות יותר ויותר דיגיטלי, לרבים מאיתנו יש עדיין הרבה רגש, וקשר, כשזה מגיע לרכוש הפיזי שלנו.

אז נכון שאין לנו אפשרות לפצות על הערך הסנטימנטלי של החפצים שלנו אם הם נאבדים, נגנבים או ניזוקים, אבל ניתן לסייע בפיצוי על ההפסד הכספי באמצעות ביטוח מבנה ותכולה.

מהו ביטוח תכולה?

ביטוח תכולה מספק רמת הגנה כספית מפני נזק, גניבה או אובדן של רכוש אישי, כלומר 'התוכן' של הבית שלכם. הביטוח עשוי לכלול כל דבר, החל מזוג משקפי שמש מעוצבים, לטלוויזיה ענקית, רהיטים ושטיחים.

רכישת ביטוח תכולה מציעה הגנה על פריטי בית רבים שמכוסים באופן אוטומטי תחת הוראות התוכן הכללי של הפוליסה שלכם, אבל יתכן שיהיה עליכם לרשום ספציפית פריטים יקרים במיוחד בפוליסה, כגון תכשיטים יקרים או יצירות אמנות. שימו לב כי יתכנו מגבלות סכומים שניתן לדרוש לכל פריט ובהתאם למדיניות, פרמיות גבוהות יותר עשויות לחול עם תבחרו להוציא כיסוי נוסף זה.

לא לבעלי בתים בלבד

חלק מבעלי הבתים משלבים את ביטוח התכולה עם פוליסת ביטוח הבית כדי לקבוע פוליסה אחת ויחידה: ביטוח מבנה ותכולה.

אבל ביטוח תכולה אינו מיועד לבעלי בתים בלבד. גם אנשים שגרים בדירות שכורות יכולים לבחור לרכוש ביטוח תכולה לכיסוי חפציהם, מכיוון שפריטים אלה בדרך כלל לא ייכללו בפוליסת הביטוח של בעל הבית.

סוגי ביטוחי תכולה

קיימים שני סוגים עיקריים של ביטוח תכולה שניתן לבחור מהם. יש פוליסות שמכסות את ערך החפצים שלכם ופוליסות שמחליפות את רכושכם בפריטים חדשים, שנקראים חדשים-ישנים. סוג הביטוח שתבחרו ישפיע על הפרמיה שתשלמו.

ערך התכולה

חלק מהפוליסות עשויות לכסות את ערך התכולה בלבד, שעשוי לרדת עם הזמן. המשמעות היא במקרה של אירוע שמצריך הגשת תביעה לחברת הביטוח, הכסף שתקבלו מהחברה המבטחת להחלפת או תיקון הפריט, עלול שלא לכסות כראוי את ההפסד שלכם.

חדש-ישן

פוליסות חדשות-ישנות פירושן שהחפצים שלכם מכוסים במחיר המלא של החלפתם בפריטים חדשים, לפעמים במחיר גבוה יותר מכפי שהם הוערכו במקור. הפרמיה לביטוח מסוג זה תהיה בדרך כלל יקרה יותר מהאפשרות לערך בלבד.

פריטים שצוינו

על כל פריט עשויות לחול מגבלות במסגרת מדיניות חברת הביטוח. פריטים אלה הם בדרך כלל בעלי ערך גבוה כמו תכשיטים יקרים, מצלמות משוכללות, יצירות אמנות או מחשבים.

אם אתם צריכים לבטח פריטים אלה יותר מהמגבלות שנקבעו, יתכן שתוכלו לרשום אותם בנפרד בפוליסה כפרט שצוין, כך שתוכלו לכסות אותם בסכום המלא שלהם. ציון פריטים לכיסוי נוסף יוסיף לרוב למחיר הכולל של ביטוח מבנה ותכולה שתרכשו.

נזק מקרי

חלק מפוליסות הביטוח יציעו נזק מקרי כהכללה רגילה, או כתוספת אפשרית בפרמיה מוגברת. כיסוי זה יסייע בהגנה על חפציכם מפני עלות תקריות שאינן מכוונות, כגון שבירת מראה או שפיכת יין על השטיח.

בשורה התחתונה, מומלץ להשוות מחירים לפני רכישת ביטוח מבנה ותכולה

אם אתם מבקשים לבטח את ביתכם ואת רכושכם בביטוח משולב, מומלץ להשוות בין אפשרויות הכיסוי השונות ולבקש הצעות מחיר ממספר חברות ביטוח על מנת למצוא מדיניות שמתאימה לצרכים ולתקציב שלכם. אם יש לכם כבר פוליסת ביטוח תכולה, מומלץ לבדוק את האפשרויות שלכם כדי להבין אם אתם יכולים למצוא תמורה טובה יותר להשקעתכם במקום אחר.

מלבד הפרמיה המוצעת, חשוב להבין איך ניתן להגיש תביעות ביטוח, ועד כמה קל לבדוק את התקדמות התביעה באופן מקוון או בטלפון. חשוב גם להווים אילו אירועים מכוסים במסגרת פוליסת ביטוח מבנה ותכולה שתרכשו, מלבד האירועים המוגדרים כברירת מחדל כמו רעידת אדמה, פיצוצים, שריפה ושיטפון.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח. 

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה