תפקידו של נוטריון בעת רכישת דירה

$(function(){setImageBanner('6a85a896-0d68-42df-8e48-3f790da57ebc','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46615);})

תפקידו של נוטריון בעת רכישת דירה

יש לא מעט דברים שחשוב לקחת בחשבון לפני רכישת דירה ואחד מהם הוא גם חתימה על הסכם הכולל בתוכו עריכה וכן בדיקה המאשרת את הסכם הרכישה. עומדים לפני רכישת דירה ורוצים לעשות את זה נכון ויעיל? אם כן יש כמה וכמה שאלות שיידרש מכם לענות עליהן החל מהגורמים המעורבים בתהליך הרכישה ועד בחינת מעורבותו של הנוטריון בתמונה. במאמר הבא נדבר על רכישת דירה ועל השלבים הנכונים שיש לעשות לפני שמיישמים את הקנייה.

איך בוחרים נוטריונים לצרכי רכישת בית או דירה

אדם שאיננו עורך דין וגם נוטריון בתפקידו לא יהיה ראשי לקדם את התהליך ולו שלב אחד קדימה. במעמד זה יש לבקש תעודה או הצגת רישיון נוטריוני של עורך דין שקיבל אותה מטעם המחלקה לרישוי נוטריונים במשרד המשפטים ורק אז להתקדם הלאה. כמו כן, חשוב מאוד למצוא אדם שהוא עורך דין פעיל מזה עשר שנים ויש לו פרקטיקה משפטית שאינה מביישת אף משפטן. בנוסף מדברים כאן על נותן שירות שהוא אזרח המדינה, אין לו עבר פלילי ואין הוא מציג עבירות משמעת ולאורח כל תקופת פועלו בתחום פעל על פי כללי לשכת עורכי הדין בלבד. בכדי לקבל את התעודות ואת הייעוד, חייב אדם שרוצה להפוך נוטריון לעבור השתלמויות המוכרת על פי המשרד למשפטים וכן להגיש בקשה לוועדה לרישוי נוטריונים על מנת שזו תקבע את כשירותו לשמש בתפקיד. מיותר לציין כי אם אדם אכן קיבל את אישור משרד המשפטים לעסוק בתחום יהיה עליו לחתם בפנקס הנוטריונים וכן לשלם אגרה שנתית.

חשיבותו של נוטריון בזמן קנייה של דירה

במעמד של רכישת דירה יהיה צורך להשיג ייפוי כוח בלתי חוזר לצורך קבלת המשכנתא וכאן ייכנס נוטריון לתמונה. למען הסר ספק, חשוב מאוד להשיג את המסמך הזה והיות ועורכי דין שאינם ברי סמכא לא יכולים להעניק חוזקה למסמך אין מנוס אלא לפנות אל נוטריון שהוא גם עורך דין או עורך דין שהוא גם נוטריון.

לקיחת משכנתא והצורך והחיוב בייפוי כוח

כל אדם שרוצה ומבקש הלוואה מהבנק יידרש להשיג ייפוי כוח בלתי חוזר אשר יקבל תוקף אך ורק במעמד חתימתו מול נוטריון בר סמכא. באמצעות הייפוי כוח הנוטריוני יוכל הבנק לבצע כל פעולה בחופשיות וכך להוציא לפועל את מכירת הדירה לפועל על ידי אישור/ מתן ההלוואה. כמו כן מכיל המסמכים סעיפים ברורים ובלתי ניתנים לביטול באשר לחוסר היכולת של החותם לשלם את התחייבויותיו – כאן מגן המסמך על הבנק ומאפשר סילוק של החוב והחזר המשכנתא אם חלילה יתרחש המצב הנ"ל. מרגע שנחתם מסמך בלתי חוזר זה ובתנאי כי בוצע מול נוטריונים וקיבל תוקף משפטי יהיה ניתן להמשיך ולהתקדם הלאה ולממש קנייה של דירה או בית.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח. 

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה